افزایش اهمیت توکن‌های NFT، آکادمی ققنوس را بر آن داشته تا به‌طور جدی به پژوهش و تحقیق درباره این دارایی‌های دیجیتال جذاب نگاه داشته باشد.بر همین اساس، ققنوس برای نخستین بار ویژه‌نامه‌ای را با عنوان توکن بی‌تا (NFT) منتشر کرده و در آن به ابعاد مختلف این نوع توکن‌ها پرداخته است.

توکن بی‌تا (NFT) یا توکن‌های غیرقابل تعویض نوعی توکن منحصربه‌فرد بر بستر فناوری بلاک‌چین است. این توکن‌ها به گواهی مالکیت مادی یا معنوی اطلاق و گونه‌ای دارایی دیجیتال محسوب می‌شوند.

هرچند توکن‌های NFT در بسیاری عرصه‌ها به‌کار می‌رود؛ اما غالبا برای محصولات فرهنگی و هنری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

شرکت ققنوس ویژه‌نامه‌ای با محوریت توکن‌های بی‌تا تهیه کرده است. این ویژه‌نامه شامل سه مقاله با نام‌های زیر است:

  • به جهان NFTها خوش آمدید
  • پشت پرده NFT
  • ایجاد NFT در بستر ققنوس

در مقاله اول به تعریف، تاریخچه، کاربرد، علت ارزشمندی و نحوه قیمت‌گذاری NFTها پرداخته می‌شود. مقاله دوم بزرگترین میزبانان NFT در جهان، بازارهای عمده، شیوه ساخت و تعیین قیمت NFT در این بازارها را شرح می‌دهد و در آخرین مقاله به توکن بی‌تا در ققنوس توجه می‌شود. در این مقاله علاوه‌بر برشمردن ویژگی‌های بی‌تا در شبکه ققنوس، به‌صورت جامع و واضح، نحوه ساخت بی‌تا در این شبکه به‌همراه فلوچارت آن، شرح داده می‎شود.

پس از انتشار موفقیت‌آمیز اولین توکن بی‌تا در شبکه ققنوس با همکاری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، اکنون شرکت ققنوس آمادگی خود را برای همکاری با اشخاص و ارگان‌های مختلف، از ایجاد ایده تا انتشار این دسته از توکن‌ها اعلام می‌کند.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره توکن بی‌تا به سایت /kuknos.ir/bita مراجعه کرده و یا با شماره ۹۱۰۷۴۴۱۷ -۰۲۱ تماس بگیرند.

دریافت ویزه نامه توکن بی‌تا (NFT)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *