سپیدنامه های ققنوس

در ایران شبکه ققنوس با رعایت قانون بازار اوراق بهادار و با نمونه‌برداری از پلتفرم جهانی و معتبر استلار به‌صورت غیرمتمرکز و بر پایه فناوری دفترکل توزیع‌شده (DLT) فعالیت می‌کند؛ همچنین در نظر دارد تا کاربردهای فناوری زنجیره‌بلوک و مفهوم توکنیزه کردن را در کشور توسعه دهد. این شبکه بخش مهمی از اعتبار خود را از حضور سرمایه‌گذاران و میزبانان شبکه ققنوس شامل شرکت یکتا ققنوس پارس، هلدینگ داده‌ورزی سداد به نمایندگی از بانک ملی ایران، گروه داده‌پردازی پارسیان از بانک پارسیان، شرکت سرمایه‌گذاری فناوران تک‌وستا از گروه توسن، شرکت فناپ به نمایندگی از بانک پاسارگاد، هلدینگ فناوران هوشمند بهسازان فردا از بانک ملت، شرکت بازرگان گستر آتی آسیا به نمایندگی از بانک تجارت و گروه سپهرنت ایرانیان به دست آورده است. میزبان‌های جدید نیز برای ورود به این شبکه ملزم هستند موافقت ۵۱ درصد از سهامداران میزبانان قبلی را دریافت کنند و هرکدام یک میلیون پیمان خریداری کنند. همچنین این زیرساخت توانسته است، مجوز سکو را از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مجوز کراد فاندینگ (جمع سپاری مالی) را از شرکت فرابورس ایران دریافت کند.

سپیدنامه توکن پیمان

سپیدنامه توکن پیمان

توکن پیمان؛ پیمان تعهد در شبکه ققنوس

توکن پیمان با نماد PMN، توکن پایه شبکه ققنوس که توسط آن می‌توان ۲۰۰ تراکنش شبکه ققنوس را انجام داد قابل خریداری از کیف توکن ققنوس است و همچنین بازار توکن پیمان/تتر در صرافی‌های نوبیتکس و اکسیر و مزدکس فهرست شده و قابلیت مبادله آن به صورت حرفه‌ای فراهم شده است.

توکن A101؛ خرید الماس با هر مقدار سرمایه

توکن A101 با نماد A101، اولین توکن با پشتوانه الماس بر بستر شبکه ققنوس بوده که به‌عنوان راهکاری نوین برای بهره‌مندی از فرصت ارزشمند سرمایه‌گذاری در بازار جواهر الماس با ریسک پایین و با هر مقدار سرمایه است که قیمت آن بر مبنای قیمت جهانی الماس‌های پشتوانه و قیمت دلار تغییر دارد. هم اکنون مهلت خرید آن پایان یافته و قابلیت بازخرید مستقیم با کارمزد ۵ درصد و تبدیل به سایر توکن‌ها با استفاده از مرکز مبادله ققنوس را دارد.

سپیدنامه توکن الماس A101

سپیدنامه توکن الماس A101

سپیدنامه توکن الماس دایادایموند

توکن الماس دایادایموند؛ جواهری در شبکه ققنوس

توکن دایادایموند با نماد DAYADIAMONDN، دومین توکن با پشتوانه الماس، حاصل همکاری شرکت ققنوس با شرکت تدبیراندیشان نوین افروز به شمار می‌رود. این توکن امکان ورود به بازار جهانی الماس، خرید و سرمایه‌گذاری دارایی الماس را برای تمام اقشار جامعه با هر مقدار سرمایه از طریق کیف توکن ققنوس، فراهم کرده است.
توکن دایا در کیف توکن ققنوس، به صورت ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته قابلیت خرید داشته و بازخرید آن نیز با کارمزد ۲.۵ درصد در روزهایی که قیمت رسمی توسط اتحادیه طلا و جواهر استان تهران اعلام شود، از ساعت ۹ الی ۱۹ وجود دارد.
با استفاده از این توکن، می‌توانید ضمن تجربه یک سرمایه‌گذاری سودآور و مطمئن، از مزایای مختلف دیگری که دایادایموند در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌هد (پیش خرید اقساطی، امکان هدیه دادن و…) بهره‌مند شوید.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد توکن الماس دایا می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.
توکن الماس دایادایموند

توکن KAT1؛ آموزش همراه با تخفیف

توکن آکادمی ققنوس با نماد KAT1، ابزار استفاده از خدمات مجموعه آکادمی ققنوس به‌عنوان بازوی آموزشی و فرهنگی مجموعه ققنوس بوده که قابلیت خرید آن از طریق کیف توکن ققنوس فراهم شده و بازخرید آن فاقد کارمزد است. دارندگان این توکن می‌توانند فیلم‌های آموزشی، محتواهای تولیدی و بلیت رویدادها و همایش‌های تخصصی را تهیه کنند.

سپیدنامه توکن آکادمی

سپیدنامه توکن آکادمی ققنوس

سپیدنامه توکن خیریه مهرآفرین

توکن MEHR؛ مشارکتی برای مقابله با کرونا

توکن مهر با نماد MEHR، اولین توکن خیریه بر بستر شبکه ققنوس، حاصل همکاری شرکت ققنوس با موسسه خیریه مهرآفرین در راستای انجام مسئولیت اجتماعی و حمایت از خانواده‌های آسیب‌دیده از شرایط اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور به صورت شفاف است؛ هر توکن مهرآفرین برای کاربران با قیمت ۵ هزار تومان قابل خریداری بوده که ققنوس این کمک را دوبرابر و ۱۰ هزار تومان به مجموعه مهرآفرین برای هر توکن واریز کرده است.

توکن MOBILE10؛ اعتباری برای همه اپراتورها

توکن شارژ موبایل با نماد MOBILE10، حاصل همکاری شرکت ققنوس با شرکت مبین وان کیش است که اعتباری ۱۰ هزار تومانی با قابلیت استفاده در تمام اپراتورهای تلفن همراه از جمله همراه اول، ایرانسل و رایتل است که خرید آن در کیف توکن ققنوس و استفاده از آن از طریق ارسال به حساب اپراتور مقصد قابل انجام است.

سپیدنامه توکن شارژ

سپیدنامه توکن شارژ

سپیدنامه توکن راه پرداخت

سپیدنامه توکن محصولات راه پرداخت

توکن W2P1؛ تجربه خریدی متفاوت از راه‌پرداخت

توکن راه‌پرداخت با نماد W2P1، حاصل همکاری شرکت ققنوس با مجموعه فرهنگی و رسانه‌ای راه‌پرداخت به‌عنوان بزرگترین رسانه فناوری‌های مالی در ایران است؛ این توکن از طریق کیف توکن ققنوس قابل خریداری بوده و ابزاری نوآورانه برای خرید و سفارش محصولات فرهنگی فروشگاه اینترنتی راه‌پرداخت شامل کتاب، مجله و انواع محتواهای آموزشی در حوزه فین‌تک با درگاه پرداخت ققنوسی است.

توکن آب‌پارس (توکن خاتمه یافته)؛ سهمی برای آبادانی ایران

توکن آب‌پارس (توکن خاتمه یافته) با نماد ABPARS، اولین توکن تامین مالی بر بستر شبکه ققنوس، حاصل همکاری شرکت سرمایه‌گذاران فناوری تک وستا با شرکت تعاونی آب‌رسانی فلات مرکزی پارس به منظور جذب منابع مالی برای اجرای پروژه شیرین‌سازی آب دریای عمان در منطقه چابهار بوده که کاربر با خرید هر توکن، بخشی از سهام شرکت تعاونی آب‌رسانی فلات مرکزی را خریداری کرده تا ضمن اجرا و ارتقاء پروژه بتواند از افزایش ارزش ریالی توکن و حق تقدم مزایا شامل آب‌شیرین استفاده کند.

سپیدنامه توکن آبپارس

سپیدنامه توکن آبپارس (توکن خاتمه یافته)

سپیدنامه توکن همراز

توکن همراز؛ اولین توکن بیمه در ایران

توکن همراز با نماد HMAZAR، حاصل همکاری ققنوس با بیمه‌رازی به‌عنوان یک توکن اختصاصی در زمینه طرح آذرخش (بیمه آتش سوزی) بوده که صرفا خرید و دسترسی به آن برای نمایندگان بیمه رازی فعال است؛ نمایندگان بیمه رازی در سراسر کشور از طریق کیف توکن ققنوس می‌توانند این توکن را خریداری کنند و در سامانه بیمه رازی برای خرید بیمه‌نامه آتش سوزی با تخفیف ویژه استفاده کنند.

توکن KLT1؛ برای شما که وفادار هستید‍!

توکن وفاداری ققنوس با نماد KLT1، ابزار استفاده از خدمات باشگاه وفاداری ققنوس است. ارزش هر توکن وفاداری ققنوس ۱۰ ریال معادل یک تومان بوده که تمام کاربران شبکه ققنوس می‌توانند در ازای انجام فعالیت در اپلیکیشن کیف توکن ققنوس، خرید و فروش توکن و دعوت از دوستان این توکن را دریافت و امتیاز خود را برای حضور در قرعه‌کشی‌های ققنوس افزایش دهند؛ با استفاده از این توکن می‌توان انواع محصولات را از فروشگاه ققنوس خریداری کرد. همچنین قابلیت معاوضه توکن وفاداری ققنوس با سایر توکن‌ها و بازخرید ریالی این توکن در تعداد ۱۰ میلیون واحد برابر با ۱۰ میلیون تومان وجود دارد.

سپیدنامه توکن وفاداری ققنوس

سپیدنامه توکن گنج‌مان

توکن گنج‌مان؛ حمایت از میراث مستند پارسی‌زبانان

توکن گنج‌مان، پلتفرم حمایت از میراث مستند، حاصل همکاری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با شرکت ققنوس در راستای کمک به حفظ میراث مستند و نسخ خطی پارسی‌زبان به‌عنوان حافظه فرهنگی ایرانیان است. این توکن تامین مالی خیرانه به‌منظور حفظ میراث مستند ملی است که از طریق کیف توکن ققنوس قابل خریداری و استفاده در پلتفرم گنج‌مان کتابخانه ملی ایران است.

توکن نشان ریال؛ اولین توکن ریال در ایران

توکن نشان ریال با نماد IRRM، اولین توکن ریال در ایران، حاصل همکاری ققنوس و بانک ملی ایران است که با هدف ایجاد تحول در فرآیندهای کیف پول الکترونیک و پرداخت‌های خرد با حذف پول کاغذی و کارت بانکی ایجاد شده است؛ ارزش هر توکن نشان بالغ بر ۱۰ میلیون ریال بوده و قابلیت خرد شدن را دارد که از طریق کیف توکن ققنوس قابل خریداری است؛ کاربران با استفاده از این توکن‌ می‌توانند فرایند پرداخت خریدهای روزمره و خرد خود را با استفاده از QR یا آدرس کیف فروشگاه‌های صنفی انجام دهند.

سپیدنامه توکن بی‌تا

توکن بی‌تا؛ شناسنامه دیجیتال آثار هنری و میراث مستند

توکن بی‌تا، یک توکن از نوع NFT بر بستر شبکه ققنوس و ابزاری برای مدیریت آثار هنری در دنیای دیجیتال به شمار می‌رود که در فاز اول با همکاری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، از این ظرفیت برای صدور شناسنامه دیجیتالی استفاده شده است. بر این بستر مبتنی بر فناوری دفتر کل توزیع شده، مالکین آثار هنری می‌توانند ضمن شناسنامه دار نمودن آثار ارزشمند خود توسط نهادهای معتبر و دارای صلاحیت، بر بستر شبکه ققنوس، آثار خود را در بازار مزایده ققنوس نیز عرضه و به فروش برسانند.

توکن BTA؛ توکن حراجی بی‌تا

کاربران با استفاده از این توکن می‌توانند در بازار حراجی بی‌تا سفارش‌های خرید خود را بر روی آثار مورد نظرشان ثبت کنند. این توکن نوعی ضمانت است و به کاربر این امکان را می‌دهد که در حراج‌های برگزارشده در بازار حراجی بی‌تا شرکت کرده و به‌ازای هر واحد توکن تا سقف یک میلیارد ریال، بر روی آثار در حال حراج، سفارش‌گذاری کند. قیمت هر واحد از این توکن بیست میلیون ریال است و کارمزد انجام معامله در بازار حراجی بی‌تا، از سوی خریدار با استفاده از این توکن پرداخت می‌شود.

سپیدنامه توکن BTA

سپیدنامه توکن آنتوریوم

توکن آنتوریوم؛ خریدی ارزشمند از بازار گل‌وگیاه

توکن آنتوریوم به‌عنوان اولین نمونه توکن گل مبتنی بر فناوری دفتر کل توزیع شده، ظرفیتی ایجاد نموده تا علاقه‌مندان به خرید گل زینتی آنتوریوم، بتوانند با خرید این توکن، ضمن تأمین منابع مالی لازم برای پرورش و برداشت این گل زینتی، خود نیز از تخفیف پیش‌خرید آن بهره‌مند شوند.

توکن پست بانک ریال

توکن پست بانک ریال مبتنی بر شبکه‌ی ققنوس با نماد IRRP، برای استفاده از روش‌های نوآورانه برای پرداخت‌های خرد، کاهش فشار بر شبکه‌ی بانکی کشور و رفع مشکلات پرداخت به منظور یاری رساندن به کاربران در پرداخت‌های خرد ایجاد شده است. با استفاده از فناوری دیجیتال کردن پول، می‌توان قیمت تمام‌شده‌ی تولید و نگهداری سامانه‌ها و کارمزدهای تراکنش‌ها را به پایین‌ترین سطح رساند و فناوری‌هایی مانند برق‌آسایی و تراکنش‌های دوسر آفلاین را میسر ساخت. توکن IRRP در شبکه ققنوس تعریف شده که برابر با پول دیجیتال است و مطابق با ضوابط بانک مرکزی می‌توان از آن استفاده کرد. این توکن با پشتوانه‌ی موجودی ریالی حساب سپرده کیف الکترونیک پول نزد پست بانک منتشر می‌شود و هر واحد آن ۱۰ میلیون ریال پشتوانه دارد.

سپیدنامه توکن پست بانک ریال

سپیدنامه توکن لوتوس پارسیان

توکن لوتوس پارسیان

توکن لوتوس پیروزی با هدف تأمین مالی ساخت پروژه مسکونی لوتوس که در منطقه ۱۴ استان تهران، خیابان پیروزی واقع شده از طریق توکن‌سازی بر بستر دفتر توزیع‌شده شبکه ققنوس طراحی شده است.
در ساختار حقوقی طرح توکن‌سازی مجتمع مسکونی لوتوس، ابتدا یک تعاونی از نوع تعاونی پس‌انداز و تأمین مسکن ثبت شده و مالکیت پروژه شامل زمین محل احداث، مجوزها و انشعابات براساس گزارش هیت کارشناسان رسمی دادگستری به عنوان آورده غیرنقدی سهام‌داران اولیه و عضو شرکت ناشر به این تعاونی منتقل شده است. به این ترتیب کاربران با خرید این توکن‌ها که دارای پشتوانه سهام شرکت تعاونی ناشر است، در فرآیند ساخت این پروژه مشارکت خواهند داشت و به نسبت تعداد توکن تحت مالکیت خود از عواید این سرمایه‌گذاری بهره‌مند می‌شوند.