مجوزهای ققنوس


شرکت فناوری‌های اطلاعاتی و مالی توزیع‌شده یکتا ققنوس پارس با شماره ثبت ۵۳۷۴۶۴ مجموعه‌ای دانش بنیان و پیشرو در زمینه فناوری‌های مالی است. شرکت ققنوس یکی از میزبانان شبکه ققنوس به‌عنوان اولین و بزرگ‌ترین زیرساخت دفترکل توزیع‌شده در ایران در اواخر سال ۱۳۹۷ با هدف توسعه کاربردهای فناوری دفترکل توزیع‌شده در کشور از طریق خدمات مبتنی بر شبکه ققنوس تاسیس شده و ماموریت دارد به‌عنوان یک پیشران اقتصاد دیجیتال، فرهنگ و زیرساخت‌های فناوری زنجیره‌بلوک و فراگیری مالی را ارتقا دهد.


 ققنوس با توسعه کیف توکن ققنوس، پلتفرم هوشمند مدیریت دارایی دیجیتال و بستر توکنیزه کردن دارایی‌های ارزشمند توانسته به بیش از ۴۰ هزار کاربر توکن‌های مختلفی را از جمله پیمان، الماس دایادایموند، آب‌پارس، راه‌پرداخت، مهرآفرین و چند توکن دیگر ارائه دهد؛ همچنین سامانه انتخابات بلاک‌چینی آرامش و سکوی تامین مالی جمعی از دیگر محصولات مهم و تحول‌آفرین شرکت ققنوس به شمار می‌رود که برای اولین بار در کشور توسعه پیدا کرده است.


شرکت ققنوس در راستای توسعه محصولات جدید و راهکارهای نوین متنوع، مجوزهای متعددی به شرح ذیل دریافت کرده است:

مجوز تامین مالی جمعی


شرکت ققنوس به‌عنوان اولین پلتفرم مبتنی بر فناوری دفترکل توزیع‌شده توانسته از شرکت فرابورس ایران مجوز تامین مالی جمعی را دریافت کند. در همین راستا، ققنوس محصول سکوی تامین مالی جمعی را توسعه داده که پلی میان مشارکت‌کنندگان عمومی با صاحبان طرح و ایده برای تامین مالی است که چالش‌ ریسک بالا برای شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر را با مشارکت عمومی مردم با هر مقدار سرمایه برای  توسعه اکوسیستم کسب‌و‌کارهای نوپا و سودآور رفع می‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سکوی تامین مالی جمعی ققنوس به نشانی CF.KUKNOS.IR مراجعه کنید.


سکوی ققنوس، اولین و بزرگترین زیرساخت دفترکل توزیع‌شده در ایران، از سازمان فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران مجوز فعالیت دریافت کرده که بر اساس آن سازمان فناوری اطلاعات با بررسی پلتفرم ققنوس، گواهی تایید فنی نرم افزار، موضوع قانون حمایت از حقوق پدیدآورندگان نرم‌افزارهای رایانه‌ای را به ققنوس به اعطا کرده است.

مجوز سکو از سازمان فناوری اطلاعات وزرات ارتباطات و فناوری اطلاعات  

مجوز سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور


شرکت فناوری‌های اطلاعاتی و مالی توزیع‌شده یکتا ققنوس پارس از سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران به‌عنوان بزرگترین تشکل مردم‌نهاد در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و پل ارتباطی میان بخش خصوصی با دولت، با شماره نظام صنفی ۲۱۰۱۳۳۷ مجوز فعالیت دریافت کرده که بر اساس آن این شرکت تمامی قواعد و قوانین نظام صنفی کشور رعایت می‌کند.


شرکت فناوری‌های اطلاعاتی و مالی توزیع‌شده یکتا ققنوس پارس به عنوان اولین و بزرگ‌ترین شرکت فعال در زمینه توسعه کاربردهای فناوری دفترکل توزیع‌شده در ایران، از انجمن صنفی کارفرمایی فروشگاه‌های اینترنتی شهر تهران به‌عنوان بستری حمایت‌گر و پویا جهت رشد شرکت‌های نوپا (استارت‌آپ‌ها) مجوز فعالیت دریافت کرده است.

مجوز اتحادیه کسب‌و‌کارهای اینترنتی

تاییده شرکتهای دانش‌بنیان


شرکت فناوری‌های اطلاعاتی و مالی توزیع‌شده یکتا ققنوس پارس در تیرماه سال ۱۳۹۸ موفق شد تا در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم‌افزارهای رایانه‌ای به‌عنوان یک شرکت دانش‌بنیان تولیدی نوع ۲ از کارگروه ارزیابی شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان تاییدیه دریافت کند.


شرکت فناوری‌های اطلاعاتی و مالی توزیع‌شده یکتا ققنوس پارس عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاوری تهران است.

مجوز عضویت ققنوس در اتاق بازرگانی تهران

مجوز نماد اعتماد الکترونیک (اینماد)


نماد اعتماد الکترونیک که به‌اختصار با عنوان اینماد شناخته می‌شود، گواهی تایید کسب‌و‌کارهای اینترنتی است که از سمت مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعـت، معدن و تجارت ایران صادر می‌شود. شرکت فناوری‌های اطلاعاتی و مالی توزیع‌شده یکتا ققنوس پارس به عنوان یک پلتفرم فعال اینترنتی در راستای احراز اصالت و اعتماد خاطر مشتریان در فضای مجازی، این مجوز را دریافت کرده است.

نکته: این مجوز در پاورقی تمامی صفحات وبسایت قابل مشاهده می‌باشد.