مجوزهای ققنوس

شرکت فناوری‌های اطلاعاتی و مالی توزیع‌شده یکتا ققنوس پارس با شماره ثبت ۵۳۷۴۶۴ مجموعه‌ای دانش بنیان و پیشرو در زمینه فناوری‌های مالی است. شرکت ققنوس یکی از میزبانان شبکه ققنوس به‌عنوان اولین و بزرگ‌ترین زیرساخت دفترکل توزیع‌شده در ایران در اواخر سال ۱۳۹۷  با هدف توسعه کاربردهای فناوری دفترکل توزیع‌شده در کشور از طریق خدمات مبتنی بر شبکه ققنوس تاسیس شد و ماموریت دارد به‌عنوان یک پیشران اقتصاد دیجیتال، فرهنگ و زیرساخت‌های فناوری زنجیره‌بلوک و فراگیری مالی را ارتقاء دهد.

 ققنوس با توسعه کیف توکن ققنوس، پلتفرم هوشمند مدیریت دارایی دیجیتال، و بستر توکنایز کردن دارایی‌های ارزشمند توانسته تا به بیش از ۴۰ هزار کاربر توکن‌های مختلفی را از جمله پیمان، الماس دایادایموند، آب‌پارس، راه‌پرداخت، مهرآفرین و چند توکن دیگر را ارائه دهد؛ همچنین سامانه انتخابات بلاک‌چینی و سکو تامین مالی جمعی از دیگر محصولات مهم و تحول‌آفرین شرکت ققنوس به شمار می‌رود که برای اولین بار در کشور توسعه پیدا کرده است.

شرکت ققنوس در راستای توسعه محصولات جدید و راهکارهای نوین متنوع، مجوزهای متعددی را دریافت کرده که به شرح زیر است:

مجوز تامین مالی جمعی

شرکت ققنوس به‌عنوان اولین پلتفرم مبتنی بر فناوری دفترکل توزیع‌شده توانسته تا از شرکت فرابورس ایران مجوز تامین مالی جمعی را دریافت کند. در همین راستا، ققنوس محصول سکوی تامین مالی جمعی را توسعه داده که پلی میان مشارکت کنندگان عمومی با صاحبان طرح و ایده برای تامین مالی است که چالش‌ ریسک بالا برای شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطر پذیر را با مشارکت عمومی مردم با هر مقدار سرمایه برای  توسعه اکوسیستم کسب‌و‌کارهای نوپا و سودآور رفع می‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سکوی تامین مالی جمعی ققنوس با مجوز از فرابورس به نشانی CF.KUKNOS.IR مراجعه کنید.

سکوی ققنوس، اولین و بزرگ‌ترین زیرساخت دفترکل توزیع‌شده در ایران، از سازمان فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران مجوز فعالیت دریافت کرده که بر اساس آن سازمان فناوری اطلاعات با بررسی پلتفرم ققنوس، گواهی تایید فنی نرم افزار را در راستای قانون حمایت از حقوق پدیدآورندگان نرم‌افزارهای رایانه‌ای به ققنوس به اعطا کرده است.

مجوز سکو از سازمان فناوری اطلاعات وزرات ارتباطات و فناوری اطلاعات  

مجوز سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور

شرکت فناوری‌های اطلاعاتی و مالی توزیع‌شده یکتا ققنوس پارس به‌عنوان یک شرکت با سهامی خاص از سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران به‌عنوان بزرگترین تشکل مردم نهاد در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و پل ارتباطی میان بخش خصوصی با دولت، با شماره نظام صنفی ۲۱۰۱۳۳۷ مجوز فعالیت دریافت کرده که بر اساس آن این شرکت تمامی قواعد و قوانین نظام صنفی کشور رعایت می‌کند.

اتحادیه کشوری کسب‌و‌کارهای مجازی تنها مرجع صدور مجوز برای شرکت‌های نوپا و نوآور است که قصد دارند در سراسر ایران فعالیت کنند؛ شرکت فناوری‌های اطلاعاتی و مالی توزیع‌شده یکتا ققنوس پارس به عنوان اولین و بزرگ‌ترین شرکت فعال در زمینه توسعه کاربردهای فناوری دفترکل توزیع‌شده در ایران، از  این اتحادیه مجوز فعالیت دریافت کرده و در سراسر ایران می‌تواند فعالیت کند. اتحادیه کسب‌و‌کارهای اینترنتی بر شرکت‌هایی از جمله ققنوس که مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند، نظارت دارد؛ بر همین اساس، در صورت داشتن شکایت می‌توانید ضمن اعلام به بخش پشتیبانی شرکت، به اتحادیه کشوری کسب‌و‌کارهای اینترنتی مشکل خود را گزارش دهید تا بررسی شود.

مجوز اتحادیه کسب‌و‌کارهای اینترنتی

تاییده شرکتهای دانش‌بنیان

شرکت فناوری‌های اطلاعاتی و مالی توزیع‌شده یکتا ققنوس پارس به شناسه ملی ۱۴۰۰۸۱۳۶۸۵۳ در تیرماه سال ۱۳۹۸ موفق شد تا در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم افزارهای رایانه‌ای به‌عنوان یک شرکت دانش بنیان از کارگروه ارزیابی شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان بر همین اساس شرکت آیین نامه اجرایی قانون حمایت از شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان و قانون حمایت از شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری‌ها و اختراعات تاییدیه دانش بنیان تولیدی نوع ۲ دریافت کند.

شرکت فناوری‌های اطلاعاتی و مالی توزیع‌شده یکتا ققنوس پارس به نمایندگی آقای سید‌ ولی الله فاطمی اردکانی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاوری تهران عضو است.

مجوز عضویت ققنوس در اتاق بازرگانی تهران

مجوز نماد اعتماد الکترونیک (اینماد)

نماد اعتماد الکترونیک که به اختصار ای نماد شناخته می‌شود، گواهی تایید کسب‌و‌کار اینترنتی است که از سمت مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعـ، معدن و تجارت ایران صادر می‌شود؛ شرکت فناوری‌های اطلاعاتی و مالی توزیع‌شده یکتا ققنوس پارس به عنوان یک پلتفرم فعال اینترنتی در راستای احراز اصالت و اعتماد خاطر مشتریان در فضای مجازی، این مجوز را دریافت کرده است.

نکته: این مجوز در پاورقی تمامی صفحات وبسایت قابل مشاهده می‌باشد.