سهامداران ققنوس

شرکت یکتا ققننوس پارس از میزبانان شبکه ققنوس، اولین و بزرگ‌ترین زیرساخت دفترکل توزیع‌شده در ایران در اواخر  سال ۱۳۹۷ با سهامداری مشترک گروه داده‌پردازی پارسیان وابسته به بانک پارسیان، شرکت داده‌ورزی سداد وابسته به بانک ملی ایران، هلدینگ بهسازان ملت وابسته به بانک ملت، شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان (فناپ) وابسته به بانک پاسارگاد و شرکت سرمایه‌گذاران فناوری تک وست به نمایندگی از شرکت توسن آغاز  با هدف توسعه محصولات و زیرساخت فنی شبکه ققنوس آغاز به کار کرد.

شرکت گروه داده‌پردازی بانک پارسیان در سال ۱۳۹۳ با هدف توسعه و ارائه خدمات مالی و پولی با بهره‌گیری از فناوری‌های پیشرفته در راستای ارتقای کیفی و رشد پایدار خانواده بانک پارسیان در راستای توسعه خدمات هوشمند بانکی امن و آسان در منطق ایجاد شده است.

شرکت داده ورزی سداد در سال ۱۳۷۸ با ماموریت استفاده از ظرفیت فناوری اطلاعات و ارتباطات برای توسعه خدمات و رفع انتظارات بانک ملی ایران به عنوان بزرگترین نهاد بانکی جهان اسلام تاسیس شد و با ارائه راهکارها و سرویس‌های متنوع در بخش سامانه‌های زیرساختی، بانکی، امنیتی، فناوری و پرداخت نقشی مهم در توسعه این بانک داشته باشد.

شرکت بهسازان ملت در سال ۱۳۷۳ با هدف توانمندسازی بانک ملت در حوزه‌های مرتبط با فناوری اطلاعات تأسیس شد که تا به امروز تلاش گسترده‌ای را به منظور طراحی و توسعه‌ی انواع راهکارها و محصولات بانکی نوین از جمله سرویس‌های بانکداری فناورانه و هوشمند به‌عمل آورده است.

شرکت فناپ در سال ۱۳۸۴ با ماموریت طراحی و تهیه راهکار بانکی و فناوری اطلاعات بومی ایرانی تاسیس شد و تا به امروز از طریق توسعه شرکت‌های زیر مجموعه در زمینه‌های فناوری مالی و پرداخت، فناوری زیرساخت و ارتباطات، خدمات محتوا و ارزش افزوده، نوآوری و سرمایه‌گذاری جسورانه  و راهکارهای سازمانی توانسته تا فعالیتی درخشان داشته باشد.

شرکت سرمایه گذاران فناوری با نام تجاری تک وست در مسیر فعالیت خود به‌دنبال مشارکت کارآفرینانه در توسعه کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات برای افزایش کارآیی و اثربخشی فعالیت های اقتصادی و ارتقای کیفیت زندگی مردم است.