سهامداران ققنوس


شرکت فناوری‌های اطلاعاتی و مالی توزیع‌شده یکتا ققنوس پارس از میزبانان شبکه ققنوس، اولین و بزرگترین زیرساخت دفترکل توزیع‌شده در ایران در اواخر سال ۱۳۹۷ با سهامداری مشترک گروه داده‌پردازی پارسیان وابسته به بانک پارسیان، شرکت داده‌ورزی سداد وابسته به بانک ملی ایران، گروه فن‌آوران هوشمند بهسازان فردا وابسته به بانک ملت، شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان (فناپ) وابسته به بانک پاسارگاد و شرکت سرمایه‌گذاران فناوری تک‌وستا به نمایندگی از شرکت توسن با هدف توسعه محصولات و زیرساخت فنی شبکه ققنوس آغاز به کار کرد.


شرکت گروه داده‌پردازی پارسیان در سال ۱۳۹۳ با هدف توسعه و ارائه خدمات مالی و پولی با بهره‌گیری از فناوری‌های پیشرفته در راستای ارتقای کیفی و رشد پایدار خانواده بانک پارسیان در راستای توسعه خدمات هوشمند بانکی امن و آسان در منطقه ایجاد شده است.


شرکت داده‌ورزی سداد در سال ۱۳۷۸ با مأموریت استفاده از ظرفیت فناوری اطلاعات و ارتباطات برای توسعه خدمات و رفع انتظارات بانک ملی ایران به‌عنوان بزرگ‌ترین نهاد بانکی جهان اسلام تأسیس شد تا با ارائه راهکارها و سرویس‌های متنوع در بخش سامانه‌های زیرساختی، بانکی، امنیتی، فناوری و پرداخت نقشی مهم در توسعه این بانک داشته باشد.

گروه فناوران هوشمند بهسازان فردا طی تصمیمی از سوی بانک ملت در سال ۱۳۹۳ به‌عنوان بنگاه مادر، وظیفهٔ ایجاد هم‌راستایی و هم‌افزایی در مجموعه شرکت‌های فناوری اطلاعات بانک ملت را عهده‌دار شد. هدف گروه بهسازان فردا تأمین، تدارک و ارائه خدمات جامع در حوزه فناوری اطلاعات به بانک ملت به‌عنوان سهام‌دار اصلی و سایر مشتریان متقاضی این نوع خدمات است.


هلدینگ فناپ در سال ۱۳۸۴ با مأموریت طراحی و تهیه راهکار بانکی و فناوری اطلاعات بومی ایرانی تأسیس شد و تا به امروز از طریق توسعه شرکت‌های زیرمجموعه در زمینه‌های فناوری مالی و پرداخت، فناوری زیرساخت و ارتباطات، خدمات محتوا و ارزش افزوده، نوآوری و سرمایه‌گذاری جسورانه و راهکارهای سازمانی توانسته فعالیتی درخشان داشته باشد.

شرکت توسعه کسب‌وکارهای نوگرای تجارت (تکنو تجارت) در سال ۱۳۹۸ به‌عنوان یکی از زیرمجموعه‌های بانک تجارت مأموریت پیدا کرد تا با ایجاد خطوط کسب‌وکاری جدید و راه‌اندازی مرکز نوآوری بانک تجارت به نیازهای فناورانه حوزه کسب‌وکار پاسخ دهد.


شرکت سرمایه‌گذاران فناوری با نام تجاری تک‌وستا در مسیر فعالیت خود به‌دنبال مشارکت کارآفرینانه در توسعه کسب‌وکارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات برای افزایش کارایی و اثربخشی فعالیت‌های اقتصادی و ارتقای کیفیت زندگی مردم است.