نسل دوم قراردادهای هوشمند یا KCS2 با بهره‌گیری از ظرفیت‌های نسل اول، بستری برای اجرای قرارداد پیچیده‌تر را ایجاد خواهد کرد.

شبکه ققنوس با بهره‌گیری از ظرفیت فناوری استلار نسل اول قراردادهای هوشمند خود را عرضه و نیازمندی‌های کاربران خود را رفع کرده است. نسل اول قرارداد هوشمند چیزی جز توالی تراکنش‌های هوشمند از پیش تعیین شده، در راستای اجرایی ساختن بندهای یک توافق بین چند ذی‌نفع نیست. کاربران می‌توانند با استفاده از قابلیت‌های تراکنش‌های شبکه مانند چندامضایی، بازه زمانی و عدد توالی نحوه مبادلات مالی یک قرارداد را به صورت توالی تراکنش‌های هوشمند تنظیم کرده و در زمان نیاز به شبکه ارسال کنند. در این مقاله به بیان معماری نسل دوم قرارداد هوشمند ققنوس می‌پردازیم. این نسل از قراردادها با بهره‌گیری از ظرفیت‌های نسل اول قرارداد هوشمند، بستری را برای اجرای قرارداد پیچیده‌تر با بهره‌گیری از منطق تعریف شده برای ذی‌نفعان را ایجاد خواهد کرد.

ادامه مطلب

رویداد آنلاین اسناد تجاری دیجیتال با تکیه بر فناوری زنجیره‌بلوک به میزبانی بانک ملی ایران و با مدیریت شرکت یکتا ققنوس پارس برگزار خواهد شد.

رویداد آنلاین اسناد تجاری دیجیتال توسط شرکت ققنوس با حضور ۱۸ سخنران شاخص از بخش دولتی و خصوصی در روز چهارشنبه ۱۹ خردادماه برگزار شد و برگزارکنندگان رویداد، بیانیه‌ای را با محوریت استفاده از اقتصاد دیجیتال برای توسعه پایدار منتشر کردند.

ادامه مطلب

بیانیه رویداد اسناد تجاری دیجیتال

رویداد آنلاین اسناد تجاری دیجیتال با ۱۸ سخنران شاخص از بخش دولتی و خصوصی در روز چهارشنبه ۱۹ خردادماه برگزار شد؛ برگزارکنندگان رویداد، بیانیه‌ای را با محوریت به‌کارگیری از اقتصاد دیجیتال و ظرفیت اسناد تجاری منتشر کردند.

ادامه مطلب

رویداد آنلاین اسناد تجاری دیجیتال با تکیه بر فناوری زنجیره‌بلوک به میزبانی بانک ملی ایران و با مدیریت شرکت یکتا ققنوس پارس برگزار خواهد شد.

رویداد آنلاین اسناد تجاری دیجیتال، روز چهارشنبه مورخ ۱۹ خرداد ماه سال ۱۴۰۰ به میزبانی بانک ملی ایران و با مدیریت شرکت یکتا ققنوس پارس برگزار خواهد شد.

ادامه مطلب

توکن دایادایموند

جدیدترین گزارش راپاپورت، مرجع جهانی اعلام قیمت الماس، نشان از رشد قیمت سبد الماس‌های پشتوانه توکن دایادایموند دارد که باعث شده ارزش هر توکن از ۱۰ دلار ۶۸ سنت به ۱۰ دلار و ۹۵ سنت افزایش پیدا کند.

ادامه مطلب

محصولات ققنوس

نمایشگاه دستاوردها و محصولات شرکت ققنوس با حضور مدیران ارشد دستگاه‌های دولتی و فعالان صنعت بانکداری و فناوری اطلاعات در تاریخ ۱۰ و ۱۱ خردادماه در محل دانشگاه خاتم برگزار شد.

افزونه مرورگر کیف توکن ققنوس، برای مرورگرهای گوگل کروم، فایرفاکس و مایکروسافت اج منتشر شد تا کاربران به صورت تحت وب از آن استفاده کنند.

افزونه مرورگر کیف توکن ققنوس، پلتفرم هوشمند سرمایه‌گذاری و مدیریت دارایی‌های دیجیتال، برای مرورگرهای گوگل کروم، فایرفاکس و مایکروسافت اج منتشر شد و کاربران می‌توانند به صورت تحت وب از این نرم افزار استفاده کنند. ادامه مطلب

قرارداد هوشمند نوعی قرارداد حقوقی خودکار است که روی شبکه غیرمتمرکز اجرا می شود. در جهت اجرای این قراردادها از فناوری اوراکل استفاده میشود.

قرارداد هوشمند، کد برنامه نویسی روی یک شبکه غیرمتمرکز مانند بلاک‌چین است و شرایط یک معامله خاص را تعریف می‌کند. همچنین با دریافت ورودی‌های مشخص، وظایف محوله و یک سری دستورات را بدون نیاز به واسطه بین طرفین اجرا می‌کند.

ادامه مطلب

هماتیک؛ توکن بلیت هواپیمایی ققنوس بر بستر ققنوس

شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) به‌منظور حرکت در مسیر اقتصاد دیجیتال و در راستای استفاده از فناوری بلاک‌چین در صنعت هوانوردی و گردشکری طی قرادادی با شرکت ققنوس، قصد دارد با انتشار توکن بلیت هما تحت عنوان هماتیک تحولی در سیستم فروش صنعت هوایی کشور ایجاد کند.

ادامه مطلب

در این نوشته، طبق مقاله زابو (از بزرگان رمزارز) به ضرورت پرداختن به قرارداد هوشمند و تعاریف و قواعد حقوقی آن پرداخته شده است.

نیک زابو (Nick Szabo) یکی از بزرگان بلاک‌چین و رمز ارز جهان است که در فعالیت خود را در حوزه ارزهای دیجیتالی از دهه ۹۰ شروع کرده است. از فعالیت‌های مهم زابو می‌توان به طراحی قرارداد هوشمند و بیت گلد اشاره داشت. در ادامه در خصوص مقاله وی درباره این موضوع خوانده و به بررسی تعاریف حقوقی آن خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب