اصول اولیه حسابداری رمزارزها از دیدگاه IFRS

اصول اولیه حسابداری رمزارزها از دیدگاه IFRS عنوان مقاله‌ای در هشتمین ماهنامه ققنوس از کسری دهقان، کارشناس آکادمی ققنوس است که به بحث حسابداری نسل جدید دارایی‌های دیجیتال پرداخته است. با مطالعه این گزارش می‌توانید اطلاعات بیشتری در زمینه حسابداری ارز دیجیتال داشته باشید.

ادامه مطلب

انتخابات شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری بر بستر سامانه انتخابات بلاک‌چینی ققنوس

شورای‌عالی کارشناسان رسمی دادگستری در نظر دارد تا به‌منظور برگزاری انتخابات و تعیین اعضا از ظرفیت سامانه امن و شفاف انتخابات مبتنی بر بلاک‌چین شرکت ققنوس با نام آرامش استفاده کند. در راستای کسب اطلاعات بیشتر درباره این انتخابات گفت‌وگویی با مدیر محصول سامانه انتخابات بلاک‌چینی آرامش انجام شده که در ادامه می‌خوانید.

ادامه مطلب

شفاف‌تر و عادلانه‌تر شدن فرایند مالیات‌ ستانی با توکن‌ سازی

مهدی نوری، اقتصاددان و مدرس دانشگاه تهران و مدیرعامل شرکت اگریتال در گفتگو‌یی با ماهنامه ققنوس درباره فرصت‌های توکن سازی معتقد است که با توکن‌ سازی می‌توان فرایند مالیات ستانی را شفاف‌تر و عادلانه‌تر انجام داد. ادامه مطلب

نگاهی به استانداردهای توکن‌سازی مبتنی بر قراردادهای هوشمند، مقاله‌ای در هشتمین ماهنامه ققنوس است که به استانداردهای توکن‌سازی پرداخته است.

نگاهی به استانداردهای توکن‌سازی مبتنی بر قراردادهای هوشمند عنوان مقاله‌ای در هشتمین ماهنامه ققنوس از کسری دهقان، کارشناس آکادمی ققنوس است که به بحث استانداردهای توکن‌سازی به‌خصوص استاندارد توکن‌سازی ERC20 مبتنی بر شبکه اتریوم پرداخته است. با مطالعه این گزارش می‌توانید اطلاعات بیشتری از ویژگی‌های استانداردهای مختلف توکن‌سازی و موضوع قراردادهای هوشمند داشته باشید.

ادامه مطلب

نگاهی به توکن‌سازی و تاثیر آن بر توسعه پایدار مقاله ای از یدالله نعمتی با عنوان شوق یک خیز بلند در هشتمین ماهنامه ققنوس است که به مفهوم توسعه و تاثیر توکن‌سازی بر توسعه پایدار پرداخته است.

نگاهی به توکن‌سازی و تاثیر آن بر توسعه پایدار، مقاله‌ای در هشتمین ماهنامه ققنوس  با عنوان شوق یک خیز بلند از یدالله نعمتی، کارشناس ارشد مطالعات توسعه است که به مفهوم توسعه و تاثیر توکنیزه کردن در توسعه پایدار پرداخته است.

ادامه مطلب

تحولات نقش ابزارهای مالی تحت تأثیر بلاک‌چین

نقش ابزارهای مالی در گذر زمان تغییرات بسیاری داشته است، ظهور و بروز بلاکچین در این تغییر و تحولات بسیار تأثیر گذار بوده است. برای آشنایی بیشتر با این موضوع نوین، مرضیه کریمی از واحد آکادمی شرکت ققنوس در هشتیمن ماهنامه ققنوس مقاله‌ای را تهیه کرده است که در ادامه می‌خوانید.

ادامه مطلب

گفتگوی رضا قربانی درباره فناوری بلاکچین

رضا قربانی سردبیر راه پرداخت و رئیس کمیسیون فین‌تک سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران در گفت‌‎وگو با هشتمین شماره ماهنامه ققنوس از ضرورت تغییر نگاه به فناوری بلاکچین می‌گوید. ادامه مطلب

نظامات حقوقی توکن‌ سازی

دویدن در میدان تاریک مین از جمله مقالاتی است که در هشتمین شماره از ماهنامه ققنوس منتشر شده است. نویسنده در این مقاله ابتدا به بررسی رویکرد حاکمیت‌ها به مقوله توکن  و سپس موضوع نظامات حقوقی توکن‌ سازی پرداخته است.
ادامه مطلب

میثم رضایی ، مدیر روابط عمومی کوین ایران و اقتصاد مبتنی بر توکن

میثم رضایی، مدیر روابط عمومی کوین ایران در گفت‌و‌گو با ماهنامه ققنوس به اقتصاد مبتنی بر توکن پرداخته است. رضایی با بیان این‌که با توکن‌سازی می‌توان خدمات شخصی‌سازی شده‌ای بهتری را به مخاطبان و مصرف‌کنندگان ارائه کرد، خاطر نشان کرد که رقابت سالم و خدمات‌رسانی بهتر با اقتصاد مبتنی بر توکن حاصل خواهد شد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

امیر عباس امامی عنوان کرد: توکن سازی راهی برای شفافیت در سیاست و اقتصاد

امیر عباس امامی، هم‌بنیان‌گذار و مدیر اجرایی سامانه کارچین در گفت‌وگو با ماهنامه ققنوس به پرسش‌هایی درباره ماهیت و چیستی توکن پاسخ گفته است که در این نوشتار خلاصه‌ای از آن مطرح می‌شود. محوریت این گفت‌وگو درباره چیستی ماهیت توکن، کارکردهای توکن‌ سازی و تفاوت سایر دارایی‌های دیجیتال با یگدیگر است.

ادامه مطلب