قوانین تامین مالی جمعی

گذار از اقتصاد سنتی به اقتصاد نو و رفع چالش‌های موجود، مستلزم پذیرش و کاربست شیوه‌ها و ابزارهای نوین تکنولوژیک است که بر مبنای آن بتوان زمینه لازم برای توسعه کسب‌وکارهای نوپا را فراهم آورد. موانع و خلأهای موجود در شیوه‌های سنتی تجارت، ضرورت این هم‌راستایی را دوچندان می‌کند.

ادامه مطلب

ICO

تامین مالی جمعی خود موضوعی جدید و نوپا محسوب می‌شود. این پدیده با ورود فناوری بلاک‌چین به این حوزه، فرصت‌های جدیدی را پیش روی خود می‌بیند. بلاک‌چین به‌صورت بالقوه و بالفعل (بر اساس پروژه‌های انجام‌شده) توانایی رفع بسیاری از چالش‌های این روش تامین مالی جدید را با استفاده از ICO دارد.

ادامه مطلب

شماره سوم نشریه ققنوس

شماره سوم نشریه ققنوس (نسخه آبان‌ماه) منتشر شد. محوریت اصلی این شماره از نشریه ققنوس را مبحث «تامین مالی جمعی» به خود اختصاص داده است.

ادامه مطلب

تغییرات سپیدنامه ققنوس از نگاه ولی الله فاطمی

دبیر بنیاد ققنوس انتشار نسخه ۱.۴ سپیدنامه شبکه ققنوس و توکن پیمان را گامی بزرگ به سوی جهانی شدن و توسعه جغرافیای شبکه ققنوس و اصلاح ساختار ارزش‌گذاری توکن پیمان دانست.

ادامه مطلب

سپیدنامه شبکه ققنوس و توکن پیمان

نسخه ۱.۴ سپیدنامه شبکه ققنوس و توکن پیمان به منظور حداکثر تطابق با ضوابط محلی و بین المللی در مورخ ۱۳۹۹/۹/۱ توسط بنیاد ققنوس با هدف تسهیل جذب ناشرین و میزبانان بین المللی و اصلاح ساختار ارزشگذاری و بازخرید توکن پیمان تصویب و منتشر شد.

ادامه مطلب

قوانین توکن ملک

یکی از مهم‌ترین کاربردهای فناوری بلاک چین، توکنایز کردن دارایی‌هاست و املاک به‌عنوان یک کلاس دارایی پرمخاطب هیچ‌گاه از دید فعالان این حوزه دور نمانده است. به همین دلیل در این نوشتار به قوانین توکن ملک پرداخته‌ایم تا در نهایت راهنمایی برای تدوین چارچوب قانونی ارائه کنیم.

ادامه مطلب

بازار پیمان تتر

بازار توکن پیمان، تتر در نوبیتکس، اولین و تنها پلتفرم مبادله ارز دیجیتال دانش بنیان در ایران ایجاد شد. توکن پیمان اولین توکن ایرانی فهرست‌شده در یک پلتفرم مبادله ارز دیجیتال است.

ادامه مطلب

توکن چیست؟

توکن چیست؟ توکن در لغت به‌معنای چیزی است که نماینده چیز دیگری باشد. بنابراین، ارزش ذاتی ندارد و ارزش آن وابسته به چیزی است که نمایندگی آن را انجام می‌دهد. توکن می‌تواند در قالب دیجیتال عرضه شود. مانند توکن دایادایموند که نماینده دیجیتال الماس پشتوانه آن که در محلی امن نگهداری می‌شود، است.

ادامه مطلب

نشریه شماره دوم ققنوس

شماره دوم نشریه ققنوس با محوریت توکنی‌سازی املاک منتشر شد. ققنوس اولین پلتفرم مبتنی بر فناوری DLT است که بستری امن و شفاف برای توکنی‌سازی انواع دارایی ازجمله املاک به وجود آورده است.

ادامه مطلب

کیف توکن ققنوس

نسخه ۱.۶.۲ اپلیکیشن با امکانات جدیدی مثل بازخرید توکن‌های آب‌پارس و A101 و امکان خرید شارژ موبایل ۱۰ منتشر شد و ما در این مطلب با آموزش به روز رسانی کیف توکن ققنوس در خدمت شما هستیم. ادامه مطلب