در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۳ شاهد چه تحولاتی در عرصه فین‌تک بوده‌ایم؟ این تحولات چه درس‌هایی برای ما دارد و چه چشم‌اندازی برایمان ترسیم می‌کند؟

پیاده‌سازی قراردادهای هوشمند امکان تعبیه مدل‌های همکاری بین سازمانی را فراهم می‌کند که از طریق بلاکچین‌های خصوصی و فدرال اجرا می‌شوند.

بلاکچین تا چه اندازه مورد استقبال نهادها و موسسات جهانی قرار گرفته است؟ دانیل روبی، نویسنده و تحلیل‌گر حوزه بازاریابی و رسانه‌های اجتماعی، بر اساس داده‌های منابع مختلف گزارشی از آمارهای عمومی وضعیت امروز بلاکچین تهیه کرده است.

چشم‌انداز وب ۳ گام بعدی به‌سوی اینترنت بهتر و وعده‌های اصلی آن شامل ساختن پلتفرم‌های آنلاین غیرمتمرکز، قابل‌اعتماد و بدون نیاز به مجوز است.

«استارتاس اینسایتز» یک نمودار آماری از گرایش‌های رایج نوآوری بلاکچین در سال ۲۰۲۳ را منتشر کرده است.

توکن غیرقابل تعویض یا NFT ، از ابتدای پیدایش تا امروز فراز و فرودهای زیادی را پشت سر گذاشته و مرور این مسیر می‌تواند چشم‌اندازی از آینده این پدیده را برایمان ترسیم کند.

بسیاری از ما فکر می‌کنیم متاورس درباره یک مکان است، اما یکی از تعاریف متاورس در ارتباط با زمانی است که اساساً غوطه‌وری در دنیاهای دیجیتالی به روش اصلی زندگی و گذران اوقاتمان تبدیل می‌شود.

فوربس یکی از مشهورترین مجله‌های اقتصادی آمریکا و جهان گزارشی درباره پروژه‌های مهم بلاکچین در سال ۲۰۲۲ تهیه کرده که در فهرست آن نام تعدادی از بزرگ‌ترین و قدرتمندترین برندهای دنیا را می‌بینیم.

بلاکچین کاربردهای زیادی در خدمات مالی دارد و مؤسسات مالی به‌طور فزاینده‌ای برای اجرای سیستم‌های مبتنی بر این فناوری آمادگی پیدا می‌کنند.

اینترنت اشیا و ترکیب آن با بلاکچین پتانسیل زیادی در ایجاد بازاری از دستگاه‌های متصل و ایجاد ارزش از داده‌های جمع‌آوری‌شده برای شرکت‌ها دارد.