ققنوس ارز بازار املاک توکن دفترکل توزیع‌شده مالی اقتصادی بلاکچین مازاد بانکی سرمایه بخش خصوصی و عمومی بلاک¬چین معاملات سرمایه‌گذاری

شبکه ققنوس با بهره‌گیری از فناوری دفترکل توزیع‌شده فرصتی مناسب برای توکنی‌سازی املاک و فروش آن‌ها بر بستری شفاف ایجاد کرده است

 

فناوری دفترکل توزیع‌شده فرصت مناسبی برای توکنی کردن انواع دارایی‌ها و محصولات به وجود آورده است. بدین‌ ترتیب سرمایه‌های خرد به بازارهایی که قبلا کمتر در دسترس این سرمایه‌ها بود، وارد می‌شود. ققنوس با مشاهده این موقعیت، فرصت را غنیمت شمرده و در این مسیر پیشگام شده است. در همین راستا، توکن املاک به‌زودی در شبکه ققنوس منتشر خواهد شد.

ادامه مطلب

بلاکچین (ICO، IEO و STO) توکن‌های عرضه اولیه سکه سرمایه‌گذاران توکن فین‌تک‌ها (FinTech) ارزدیجیتال اتریوم تامین مالی اینترنت بلاک چین

مقایسه نسلهای مختلف عرضه اولیه در دنیای بلاکچین (ICO، IEO و STO)

فناوری‌های نوین، ابتکارات جدیدی برای تامین مالی از بستر اینترنت و بدون محدودیت‌های مختلف با خود به ارمغان آورده‌اند. این ابتکار جدید در قالب سه راهکار متفاوت در دنیای فین‌تک‌ها (FinTech) ظهور پیدا کرده است. راهکارهایی که به مرور زمان کامل‌تر شده و نقایص نسل‌های پیشین را برطرف کرده است. هدف این یادداشت معرفی روش جدیدی برای تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی بر بستر بلاک‌چین است. در این راستا به تبیین و مقایسه نسل‌های مختلف عرضه اولیه (ICO، IEO و STO) با یکدیگر پرداخته خواهد شد. در این مقاله با بیان مزایا و معایب روش­ها، صاحبان بنگاه‌‌ها را در جهت انتخاب روش بهینه کمک خواهیم کرد.

ادامه مطلب

بیانیه فعالان رمز ارز درباره صرافی‌ها

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، انجمن بلاک چین و انجمن فین تک ایران، در ارتباط با حواشی اخیر مبنی بر احتمال مسدودسازی درگاه‌های بانکی وب‌سایت‌های خرید و فروش رمز ارز، بیانیه‌ای را منتشر کردند.

ادامه مطلب

شبکه ققنوس پورتفوی رگولاتور بانک ملی مرکزی توکن بلاکچین بازار مالی مصاحبه سهام سرمایه گذاری کیف توکن ققنوس شرکت اکادمی سداد

مدیرعامل شرکت داده‌ورزی سداد در گفتگو با نشریه ققنوس از ویژگی‌ها، ظرفیت‌ها و چالش‌های ققنوس می‌گوید:

 

شرکت داده‌ورزی سداد، زیرمجموعه بانک ملی، یکی از میزبانان شبکه ققنوس و از بنیان‌گذاران اصلی آن است. این شرکت از ابتدای شکل‌گیری این شبکه نقش پررنگی در توسعه آن داشته است. ازاین‌رو، بر آن شدیم تا گفت‌وگویی با فرهاد فائز، مدیرعامل شرکت، انجام دهیم. در این مصاحبه، نظر ایشان در ارتباط با وضعیت حال، آینده و برنامه همکاری سداد با ققنوس را جویا شدیم.

ادامه مطلب

بلاکچین، تامین مالی جمعی، ریسک بالا و ریسک پایین بورس ققنوس

نگاهی به مفهوم تامین مالی جمعی و کاربرد فناوری بلاک‌چین در این حوزه

بلاکچین تامین مالی

تامین مالی جمعی، با ورود فناوری بلاک‌چین به این حوزه، فرصت‌های جدیدی را پیش روی خود می‌بیند. بلاک‌چین به‌صورت بالقوه و بالفعل توانایی رفع بسیاری از چالش‌های این روش تامین مالی جدید را دارد. علاوه بر جزئیاتی درباره ادعای مطرح‌شده، در این نوشتار بیشتر با مفهوم تامین مالی جمعی آشنا می‌شویم.

ادامه مطلب

نگاهی به مفهوم تأمین مالی جمعی و کاربرد فناوری بلاکچین در این حوزه

 

تأمین مالی جمعی، با ورود فناوری بلاک‌چین به این حوزه، فرصت‌های جدیدی را پیش روی خود می‌بیند. بلاک‌چین به‌صورت بالقوه و بالفعل توانایی رفع بسیاری از چالش‌های این روش تأمین مالی جدید را دارد. علاوه بر جزئیاتی درباره ادعای مطرح‌شده، در این نوشتار بیشتر با مفهوم تأمین مالی جمعی آشنا می‌شویم.

ادامه مطلب

پول دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) نوع دیجیتالی پول است که توسط بانک‌های مرکزی صادر می‌شود و جایگزین سکه و اسکناس در فضای دیجیتال است. به لحاظ اقتصادی عیناً مطابق با ارزش صادرشده آن پشتوانه ارز ملی تخصیص داده خواهد شد. در اغلب کشورها، با جایگزینی بخشی از حجم اسکناس منتشرشده توسط بانک مرکزی، CBDC عرضه شده است. CBDCها در دو حوزه انتقال ارزش، خرد و عمده تفاوت‌های قابل‌توجهی دارند و لذا معماری CBDCها مطابق با رویکرد بانک‌های مرکزی و نوع کاربری آن متفاوت خواهد بود. در ادامه مزایا و مخاطرات CBDCها را مرور می‌کنیم:

ادامه مطلب

پیدا شدن هنگام سرچ «بودجه»،«پول»، «پول رنگی»، «ارز دیجیتال»، «بلاکچین»

دولت‌‌ها از طریق برنامه جامع مالی به نام بودجه، اداره امور کشور را انجام می‌دهند. این ابزار مهم‌ترین ابزار دولت برای برنامه‌ریزی مالی کشور است. در ایران، سازمان برنامه‌وبودجه به ‌صورت سالانه بودجه عمومی کشور را تنظیم می‌کند. در فرایند بودجه مشکلاتی وجود دارد و این مشکلات باعث می‌شود دولت به‌ خوبی نتواند برنامه‌های اقتصادی خود را پیاده‌سازی کند. یکی از مهم‌ترین این اشکالات در مرحله اجرای بودجه، خرج کردن بودجه در محلی غیر از محل مصوب آن است. به ‌عنوان ‌مثال، ممکن است بودجه تخصیص ‌داده‌ شده به خرید تجهیزات یا انجام امور عمرانی، به ‌منظور پرداخت حقوق و معوقات کارمندان سازمان ذینفع مصرف شود. مشکل دیگر این است که پول زودتر از موعد معین از خزانه خارج ‌شود. به ‌عنوان مثال بودجه‌ی فصل زمستان سازمانی در همان ابتدای سال از خزانه خارج می‌شود. این موضوع باعث افزایش قیمت تمام‌شده پول برای دولت می‌شود. به ‌عبارتی دولت در مرحله اجرای بودجه با دو مشکل روبه ­روست: عدم اطمینان از محل صرف بودجه و هزینه پول. درگزارش پیش رو درمورد روش­های حل این مشکل و پول رنگی می­ خوانیم.

ادامه مطلب

توکن تحلیل رمزارز طبق احکام اسلام، فقهی و حقوقی

زمانی استفاده از رمزارزها و توکن‌ها در نظام پولی و مالی کشور گسترده می­شود که ابعاد آن بررسی شود. در این گزارش به موضوع‌شناسی و تحلیل فقهی (حکم‌شناسی) رمزارزها با تأکید بر «رمزارز بانک مرکزی» (CBCC) پرداخته می‌شود. توکنارزدیجیتال بانک مرکزی

ادامه مطلب

نمایش هنگام سرچ درباره لایتنینگ، ارز دیجیتال، ققنوس، اقتصاد دیجیتال، cbdc

بررسی شبکه «لایتنینگ» و کاربرد آن در توسعه زیرساخت ارز دیجیتال بانک مرکزی

 

یکی از بزرگ‌ترین موانع فراگیری ارزهای دیجیتال مبتنی بر فناوری زنجیره‌بلوک مسئله مقیاس‌پذیری است. شبکه‌های زنجیره‌ بلوکی عمومی، با توجه‌ به ماهیت‌شان، به‌ تنهایی قادر به مدیریت تراکنش‌ها در حجم بالا نیستند. به خصوص زمانی که موضوع ارز دیجیتال بانک مرکزی، با تقاضای بسیار بالای تراکنش بر ثانیه، مطرح باشد. راه حل این مشکل، الصاق لایه‌ای از بیرون  به زنجیره اصلی و تسویه متناوب آنها است که «لایتنینگ» نام دارد.

ادامه مطلب