دریافت ششمین شماره نشریه ققنوسنشریه ققنوس به عنوان یکی از محصولات مجموعه  آکادمی ققنوس به‌عنوان بازوی آموزشی این مجموعه تلاش دارد تا مخاطبین را با شبکه ققنوس، مفاهیم و کاربردهای دفترکل توزیع شده و مهم‌ترین موضوع‌های  آشنا نماید. در هر شماره از این نشریه ققنوس بر یک موضوع خاص تمرکز شده، برای اطلاعات بیشتر و دریافت تمامی نشریه‌ها صفحه نشریه ققنوس را مشاهده کنید.

ششمین شماره نشریه ققنوس

ششمین شماره نشریه ققنوس با تمرکز بر موضوع هویت و اسناد تجاری دیجیتال و پرونده‌ای ویژه برای بررسی طرح گنج‌مان و توکن بی‌تا منتشر شد.

در ششمین نسخه نشریه ققنوس، به ابعاد مختلف احراز هویت و اسناد تجاری دیجیتال و کاربردهای فناوری دفترکل توزیع‌شده در این بخش‌های مهم فناورانه و اقتصادی پرداخته شده است. برخی از موضوعاتی که در این شماره مورد بررسی قرار می‌گیرند عبارتند از:

  1. ترکیب PKI و DLT راهی برای انتشار اسناد تجاری دیجیتال معتبر و قانونی
  2. گفت‌وگو با مظفر پاسدار شیرازی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی درباره بی‌تا و گنج‌مان
  3. گفت‌وگو با حمید علی محمدی، مدیرعامل شرکت تکنوتجارت درباره پروژه‌های تکنوتجارت بر بستر شبکه ققنوس
  4. گفت‌وگو با نیما شمساپور، مدیرعامل شرکت یوآیدی درباره راهکار احراز هویت دیجیتال
  5. گزارش رونمایی از توکن‌ بی‌تا و گنج‌مان در حوزه میراث مستند
  6. توکن SKYC ققنوس؛ کارت هویت دیجیتالی شما
  7. گزارش تحلیل مالی اقتصادی توکن دایادایموند؛ قابل اعتماد و ارزشمند
  8. اخبار ققنوس

محمد جواد صمدی، قائم مقام مدیر عامل شرکت ققنوس در سرمقاله‌ی این شماره به بررسی اسناد تجاری دیجیتال و ظرفیت توکن بی‌تا (توکن‌های NFT در شبکه ققنوس) پرداخته و در مقاله‌ای با عنوان ترکیب PKI و DLT راهی برای انتشار اسناد تجاری دیجیتال معتبر و قانونی اعلام کرده است که ققنوس آماده همکاری و مشارکت با فعالین و متولیان اسناد در کشور است تا به توسعه کاربردهای دیجیتال سازی اسناد اقدام کند.

با مطالعه گفتگو با مظفر پاسدار شیرازی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران می‌توانید جزئیاتی کامل از فرآیند همکاری ققنوس با کتابخانه ملی ایران در پروژه بی‌تا و گنج‌مان را مطالعه و اطلاعات لازم را کسب کنید.

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *