در شبکه ققنوس علاوه بر توکن پیمان، توکن‌های دیگری نیز وجود دارد که هر فرد قادر است آن ها در کیف توکن خود نگه داری نماید. لازم به ذکر است که هر یک از این توکن‌ها شرایط و ضوابط خاص خود را دارند که در مستندی به نام سپیدنامه آن توکن، تمامی شرایط بیان شده است. بنابراین، مطالعه این مستند پیش از خرید هر توکن جهت اطلاع از ریسک­ها و فرصت‌های آن الزامی می باشد.

پیش از هر اقدامی، لازم است شما کیف توکن و حساب خود را فعال کرده باشید و حداقل به میزان مشخصی پیمان در کیف خود داشته باشید.

پس‌ از این باید یک “خط اعتماد” به صادرکننده‌ی آن توکن برقرار کنید تا کیف شما قابلیت ذخیره‌ی آن توکن را پیدا کند. وقتی خط اعتماد برقرار می‌کنید، در حقیقت به شبکه ققنوس اعلام می‌کنید که برای خرید آن توکن به صادرکننده اعتماد دارید و شبکه به صادرکننده و یا فروشنده آن توکن اجازه می‌دهد که توکن خود را به شما منتقل کند.

پس از برقراری خط اعتماد، شما می‌توانید از طریق خرید ریالی مستقیم از فروشنده، آن توکن را تهیه کنید. برای خرید توکن به‌صورت ریالی، تعداد توکن مورد نظر خود را مشخص می‌کنید و از طریق درگاه پرداخت اینترنتی مبلغ مورد نیاز برای خرید را پرداخت کرده و توکن را در کیف توکن خود، دریافت می‌نمایید.

روش دوم جهت دریافت توکن، استفاده از مرکز تبادل دارایی ققنوس می باشد. چنانچه جزو کاربران حرفه‌ای هستید و قصد خرید از مرکز تبادل دارایی را داشته باشید، لازم است یک سفارش خرید در این سامانه ثبت کنید. در سفارش خرید خود می‌بایست مشخص کنید که حاضرید کدام‌یک از توکن‌های فعلی که در اختیار دارید را با این توکن تهاتر نمایید. این سفارش در سامانه ثبت می‌شود و درصورتی‌که شخص دیگری سفارشی معکوس آنچه شما خواسته‌اید ثبت کند، مبادله به‌صورت خودکار انجام می‌شود.