توکن پیمان

در شبکه ققنوس با توجه به ساختار و نوع کارکرد آن، نیاز به توکنی است که در تمامی عملیات از آن استفاده شود و از طرفی برای کاربران جذابیت ایجاد کند. توکن پیمان که پشتوانه آن دارایی‌های مورد تائید بنیاد ققنوس به ارزش یک سوت طلای ۲۴ عیار است، دقیقا این هدف را دنبال می‌کند.

بنیاد ققنوس به این منظور توکن پیمان را به‌عنوان توکن پایه در نظر گرفته است که برای پرداخت کارمزد عملیات در شبکه و همچنین بازخرید‌های غیرمستقیم از آن استفاده می‌شود. بازخرید غیرمستقیم به این معنا است که شما با تبدیل سایر توکن‌های موجود در کیف توکن ققنوس به پیمان، امکان دریافت وجه ریالی آن‌ها را دارید. این توکن در کنار تحقق موارد بالا، کاربران می‌توانند بر بستر ققنوس این توکن را منتقل کنند.

مزیت پیمان

همان‌طور که اشاره شد، پشتوانه توکن پیمان، دارایی‌های مورد تائید بنیاد ققنوس به ارزش یک سوت طلای ۲۴ عیار است. این موضوع بیانگر این است که ارزش هر توکن وابسته به قیمت روز طلا است و به‌نوعی ارزش خود را حفظ می‌کند. این موضوع باعث جذاب شدن این توکن میان کاربران شبکه شده به‌نحوی‌که بیشترین میزان خرید توکن در شبکه ققنوس از آن توکن پیمان است. همچنین قابلیت بازخرید مستقیم این توکن به کاربران اطمینان خاطر می‌دهد که در هر لحظه قادر به نقد کردن دارایی خود خواهند بود.

گزارش روند پیمان در مرداد و شهریور

در هفته‌هایی که گذشت معاملات جهانی طلا با فراز و نشیب‌های زیادی همراه بود. روز سه‌شنبه در تاریخ ۱۴/۰۵/۹۹ به‌عنوان یک روز فراموش‌نشدنی در تاریخ فلز زرد به ثبت رسید. طلا در معاملات این بنا به خبرهای دریافتی از بازار جهانی بالاخره با افزایش ۱۵/۱ درصدی توانست سد محکم ۲ هزار دلاری را برای اولین بار در طول تاریخ بشکند. این اتفاق در حالی رخ داد که شاخص دلار در کف ۲ ساله قرارگرفته، بازدهی اوراق خزانه آمریکا نزدیک به صفر شده و انتظارات تورمی شدیداً بالا رفته است.

طلا توانست در سال جاری با افزایش بیش از ۳۰ درصدی طی ۶ ماه، وارد هزاره سوم شود. همان‌طور که در نمودار مشاهده می‌کنید تا ۱۹/۰۵/۹۹ توکن پیمان باقیمت ۱۷۹۵۸ ریال رشد صعودی داشته است. کنفرانس سالانه Jackson Hole Symposium یکی از کنفرانس‌های مهم در عرصه‌ اقتصاد آمریکاست. به دلیل همه‌گیری بیماری کرونا امسال این کنفرانس مجازی برگزار شد. انتظار این بود که در این کنفرانس نرخ بهره آمریکا تعیین شود و سبب گردد این فلز در روند نزولی کوتاه‌مدت‌ قرار گیرد. قیمت بازار طلای تهران نیز تحت تاثیر این خبر قرار گرفت و در تاریخ ۲۰/۰۵/۹۹ قیمت پیمان به ۱۶۵۱۶ ریال کاهش یافت. از تاریخ ۲۰/۰۵/۹۹ تا ۱۰/۰۶/۹۹ پیمان در قیمت ۱۶۰۰ نوسان اندکی داشت اما بعد از تصمیم کنفرانس، بانک مرکزی آمریکا در تازه‌ترین اصلاحیه سیاست پولی خود نرخ تورم را به ۲ درصد افزایش داد و سبب شد در تاریخ ۱۱/۰۶/۹۹ تأثیر مثبتی بر روی قیمت طلا گذاشته و مجدد قیمت پیمان افزایش یابد و به قیمت ۱۷۷۳ ریال برسد.

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *