توکن دایا دایادایموند؛ جواهری در شبکه ققنوس

توکن دایا دایادایموند با پشتوانه الماس ابزاری برای فراهم‌کردن امکان سرمایه‌گذاری در بازار الماس به‌عنوان یک دارایی ارزشمند و سودآور با ریسک سرمایه‌گذاری پایین برای تمام اقشار جامعه است.

کاربرد و شناخت الماس در تاریخ بشریت سابقه طولانی دارد. این سنگ گران‌قیمت و سخت و مقاوم در صنایعی مانند جواهرسازی یا صنایع سنگین کاربرد دارد. البته توجه سرمایه‌داران و سرمایه‌گذاران به این سنگ گران‌قیمت باعث شده تا این سنگ از ارزش بالایی در بازار جهانی برخوردار شود. این سنگ در انواع، اشکال، سختی، برش‌ها و درجه‌های شفافیت مختلفی در بازار عرضه‌ شده و برخلاف فلزات ارزشمندی مثل طلا و نقره همیشه از ثبات قیمتی بالایی برخوردار بوده است.

باوجوداین جذابیت، ورود به بازار الماس در حالت عادی و سنتی خود نیازمند سرمایه زیاد و دانش بالا در این زمینه است. به همین دلیل با پیشرفت فناوری‌های نوین مالی و بانکی و ایجاد و توسعه شبکه ققنوس (به‌عنوان دفتر‌کل توزیع‌شده)، امکان توکنیزه‌کردن الماس برای ایجاد دسترسی عمومی به‌منظور خرید و سرمایه‌گذاری ایجاد شد. در کنار این موضوع دانش و شناخت الماس از مواردی است که نیازمند تجربه و خبرگی در این حوزه است و شرکت تدبیراندیشان نورین افروز به‌عنوان ناشر توکن با خرید الماس‌ها نیاز کاربران به داشتن اطلاعات علمی و فنی در زمینه الماس را رفع می‌کند.

توکن دایادایموند، توکنی جذاب

ناشر دایادایموند اقدام به خرید الماس‌های یک قیراطی نموده و هرکدام از این الماس‌ها را به ۷۵۰ توکن تقسیم کرده است؛ یعنی شما با خرید هر ۱ توکن دایادایموند مالک  یک الماس یک قیراطی می‌شوید. واحد اندازه‌گیری وزن الماس قیراط است و هر قیراط معادل ۲۰۰ میلی‌گرم.

مزیت اصلی این توکن‌ها قابلیت نقل‌وانتقال، فروش و تحویل پشتوانه آن است. این موضوع باعث می‌شود تا دارایی شما که به‌عنوان الماس ذخیره شده است، همیشه قابلیت نقدشوندگی داشته باشد و کاربران با تبدیل آن به توکن پیمان می‌توانند سرمایه خود را نقد کنند.

برای تحویل پشتوانه نیز شما با داشتن ۷۵۰ توکن و پرداخت کارمزد این عملیات، یک الماس یک قیراطی را از ناشر توکن دریافت کنید.

گزارش قیمت توکن دایادایموند

با توجه به اینکه قیمت توکن دایادایموند متاثر از دو پارامتر قیمت دلار و قیمت جهانی الماس (بر اساس گزارش راپاپورت) است، تغییرات قیمت هریک از این متغیرها روی قیمت توکن الماس دایادایموند تاثیر گذار است. در نمودار زیر می‌توان مشاهده کرد در بازه‌ی زمانی ۱۹/۰۵/۹۹ تا ۱۱/۰۶/۹۹ قیمت توکن دایادایموند روند صعودی را تجربه کرده است. با توجه به اینکه در طول این بازه‌ی زمانی قیمت جهانی الماس (راپاپورت) تغییر چندانی نداشته، می‌توان نتیجه گرفت که دلیل اصلی رشد قیمت توکن دایا دایادایموند افزایش قیمت دلار بوده است.

همچنین در طول این بازه‌ زمانی بیشترین میزان تغییرات قیمت توکن الماس دایادایموند در طول یک روز مربوط به تاریخ ۲۰/۰۵/۹۹ بوده که در این تاریخ قیمت از ۲.۲۹۴.۱۹۸ ریال به ۲.۰۸۲.۲۳۶ ریال رسیده و افتی ۱۰ درصدی را تجربه کرده است. دلیل افت قیمت در این تاریخ کاهش شدید ۱۰ درصدی نرخ مظنه طلا در بازار تهران است (معیار محاسبه قیمت دلار نسبت نرخ مظنه به اونس جهانی است.).

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *