نمایشگاه صنایع هوشمند چین

بنیاد ققنوس به‌عنوان نماینده شبکه ققنوس، اولین و بزرگ‌ترین زیرساخت فناوری دفترکل توزیع‌شده در ایران، در پاویون ایران در نمایشگاه صنایع هوشمند چین حضور یافت؛ در این نمایشگاه فناوری از خدمات و محصولات مبتنی بر شبکه ققنوس رونمایی شد.

بنیاد ققنوس کنسرسیومی تشکیل شده با حمایت و سرمایه‌گذاری هلدینگ‌های فناوری اطلاعات بانک‌های ملی، ملت، تجارت، پارسیان و پاسارگاد و شرکت‌های توسن و ققنوس در قالب میزبان با هدف توکنیزه کردن دارایی‌های ارزشمند و توسعه فناوری بلاک‌چین در سال ۱۳۹۷ آغاز به کار کرد و تا به امروز، توکن‌های مختلفی ازجمله پیمان، الماس A101، الماس دایادایموند، راه‌پرداخت، مهر و آب‌پارس بر بستر شبکه ققنوس عرضه شدند و خدمات مختلفی از سامانه تامین مالی، ارائه توکن بی‌تا (NFT)، سامانه رای گیری مبتنی بر بلاک‌چین و … بر بستر این شبکه ارائه شده است.  هم‌اکنون بیش از ۵۰ هزار کاربر  در شبکه ققنوس فعالیت دارند.

بنیاد ققنوس به نمایندگی از شرکت‌های دانش بنیان و فناور ایرانی، یکی از شرکت‌های حاضر در پاویون ایران در نمایشگاه صنایع هوشمند چین بود که در این نمایشگاه خدمات و محصولات شبکه ققنوس، اولین و بزرگ‌ترین زیرساخت فناوری دفترکل توزیع‌شده (DLT) معرفی و رونمایی شد.

ققنوس در مسیر جهانی شدن، پس از ارائه نسخه ۱.۴ سپیدنامه و انجام اصلاحاتی برای تسهیل جذب ناشرین و میزبانان بین الملل و ارزشگذاری توکن پیمان، توکن پایه شبکه ققنوس، تلاش دارد تا با جذب ناشر و میزبان از کشورهای دیگر، خدمات و جامعه مخاطبان خود را توسعه دهد.

محمد کشاورززاده، سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین، در حاشیه این نمایشگاه با برخی مقامات محلی و مسوولان اقتصادی چین دیدار و گفتگو کرد و از محصولات و دستاوردهای شرکت‌های فناور حاضر در پاویون ایران بازدید کرد.

نمایشگاه صنایع هوشمند چین یک رخداد فناورانه در زمینه اقتصاد و تحول دیجیتال است که  بستری را برای جامعه فناوری اطلاعات و ارتباط به‌منظور تبادل ایده، ترویج نوآوری و توسعه مشارکت اقتصادی بازیگران عرصه اقتصاد دیجیتال در نقاط مختلف جهان ایجاد کرده است. کشور‌های عضو سازمان همکاری شانگ‌های به صورت حضوری و غیرحضوری در این نمایشگاه شرکت کردند.

برگزار کنندگان این رویداد امید دارند که با حضور برترین شرکت‌های ارائه دهنده خدمات و محصولات فناورانه، رابطه خوبی میان اقتصاد دیجیتال و اقتصاد سنتی به‌منظور توانمندسازی اقتصادی کشورها ایجاد شود تا از ظرفیت اقتصاد دیجیتال بهتر و بیشتر استفاده شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *