هماتیک؛ توکن بلیت هواپیمایی ققنوس بر بستر ققنوس

شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) به‌منظور حرکت در مسیر اقتصاد دیجیتال و در راستای استفاده از فناوری بلاک‌چین در صنعت هوانوردی و گردشکری طی قرادادی با شرکت ققنوس، قصد دارد با انتشار توکن بلیت هما تحت عنوان هماتیک تحولی در سیستم فروش صنعت هوایی کشور ایجاد کند.

هما، اولین و بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی ایران به‌منظور توسعه خدمات نوین در مسیر تحول دیجیتال و حرکت به‌سوی اقتصاد دیجیتالی، فناوری بلاک‌چین را با کمک شرکت ققنوس، میزبان شبکه ‌ققنوس به‌عنوان اولین و بزرگ‌ترین زیرساخت دفترکل توزیع‌شده در ایران در صنعت هوانوردی و گردشگری به خدمت گرفت تا برای نخستین بار در جهان، نسل فناورانه بلیت‌های پرواز را بر بستر توکن صادر کند.

یکی از مشکلات فروش بلیت هواپیما، مسائل پیش‌بینی نشده برای اشخاص است. همین موضوع موجب دشواری برنامه‌ریزی دقیق برای سفرهای چند ماه آینده و خرید بلیت زودهنگام می‌شود. از سویی دیگر، مسافران هواپیما ترجیح می‌دهند تا بلیت پرواز خود را قبل از نزدیک شدن به ایام تعطیلات یا مناسبت‌ها که احتمال زیادی برای کمیاب شدن بلیت وجود دارد، خریداری کنند. امکان این کار در سیستم فروش بلیت، قابلیت خرید بلیت باز به‌معنای بلیت بدون‌ زمان وجود ندارد. توکن هماتیک با هدف رفع چالش‌های بیان شده، طراحی شده است.

شهروندان در آینده نزدیک با استفاده از توکن هماتیک می‌توانند تجربه‌ای نوین از خرید بلیت هواپیمایی هما داشته باشند. با استفاده از این توکن برای کلاس‌ پروازهای اکونومی، قابلیت خرید بلیت بدون زمان بر اساس مسافت هوایی وجود دارد. با این خدمت، مسافران می‌توانند مستقل از شهر مبدا و مقصد، این توکن را از قبل و به مرور زمان خریداری و متناسب با مسافت پروازهای خود استفاده کنند. همچنین قابلیت مبادله این توکن با سایر مسافران نیز وجود دارد.

در فرآیند محاسبه هزینه پرواز با توکن هماتیک، میزان مسافت هوایی دو شهر (ناتیکال مایل بین دو شهر) استفاده می‌شود. هر واحد از این توکن، برابر منافع استفاده از یک صندلی در پرواز اکونومی به مسافت ۱۰۰ ناتیکال مایل است. به طور مثال،مسافت مسیر تهران-مشهد  ۴۱۰ ناتیکال مایل است و مشتریان باید ۴.۱ توکن برای دریافت بلیت پرداخت کنند. همچنین در مسیرهای کمتر از ۲۵۰ ناتیکال مایل، حداقل ۲.۵ توکن به‌منظور صدور بلیت پرواز دریافت می‌شود.

منتظر عرضه توکن هماتیک در آینده نزدیک باشید

توکن هماتیک، توکن بلیت شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، حاصل همکاری هواپیمایی هما با شرکت ققنوس است که با تحول در فرآیند صدور بلیت، انقلابی در صنعت هوانوردی ایران به‌شمار می‌رود. به‌زودی و همزمان با مراسم رونمایی رسمی از همکاری ققنوس و شرکت هواپیمایی هما، توکن هماتیک عرضه و از طریق کیف توکن ققنوس، پلتفرم هوشمند مدیریت و سرمایه‌گذاری در دارایی‌های دیجیتال، قابل خرید خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *