ویژگی‌های کیف توکن ققنوس

پیش‌ازاین در نوشتارهای ارائه‌شده به کاربرد دفتر‌کل توزیع‌شده پرداخیتم و گفتیم که شبکه ققنوس برای کاربردی سازی این فناوری به وجود آمد. با معرفی شبکه ققنوس و کاربرد این شبکه برای عرضه و داد‌و‌ستد انواع توکن، برای آن دسته از کاربرانی که نیاز به ورود به شبکه ققنوس را داشتند، آموزش ورود به این شبکه را از طریق کیف توکن ققنوس را ارائه کردیم. حال در این نوشتار هدف ما در ابتدا شناساندن اهمیت امضای دیجیتال و حفظ کلید خصوصی بوده و سپس به ارائه یک معرفی برای کیف توکن و قسمت‌های کاربردی آن می‌پردازیم.

کلید خصوصی و امضای دیجیتال:

در شبکه مبتنی بر فناوری ققنوس برای هر کاربر یک کلید خصوصی و عمومی تعریف می‌شود؛ با ورود هر کاربر در ابتدا برای وی یک کلید خصوصی و با استفاده از آن یک کلید عمومی ساخته می‌شود. کلید خصوصی هر کاربر یک عدد یکتاست که از آن برای تائید مالکیت کلید عمومی (حساب‌های کاربری) استفاده می‌شود.

کیف توکن ققنوس به‌منظور بازیابی و حفظ راحت‌تر این کلید به شما ۱۲ یا ۲۴ کلمه انگلیسی یا فارسی (که به انتخاب کاربر است) ارائه می‌کند که باید درجایی مناسب و مطمئن ذخیره کنید. این کلمات تنها راه بازیابی حساب شما در کیف توکن ققنوس است و در صورت مفقود شدن آن هیچ راه‌کاری برای بازیابی حساب شما وجود نخواهد داشت.

امضای دیجیتال نشان‌دهنده داشتن کلید خصوصی متصل به کلید عمومی است. امضای دیجیتال با کلید خصوصی ساخته می‌شود تا نیازی نباشد که کلید خصوصی را به کسی بدهیم؛ زیرا با ارائه کلید خصوصی هرکسی قابلیت دسترسی و برداشت از کیف توکن شمارا دارد اما امضای دیجیتال بدون ارائه کلید خصوصی امکان تائید هویت را به میزبانان می‌دهد. حال که اهمیت امضای دیجیتال و کلید خصوصی را درک کردیم، باید قبل از هر کاری به معرفی برنامه کیف پول ققنوس پرداخته و بخش‌های مختلف آن را برای شما شرح دهیم:

صفحه اصلی

در این بخش شما امکان مشاهده موجودی توکن پیمان که توکن پایه در شبکه ققنوس محسوب می‌شود را دارید. در قسمت پایین هم سایر توکن‌های عرضه‌شده در شبکه ققنوس را می‌بینید که در حال اضافه شدن هستند. در این بخش شما قابلیت عملیات ارسال، واریز و برداشت توکن، خرید توکن‌های مختلف، بازخرید توکن‌های خریداری‌شده و مشاهده جزئیات هر توکن رادارید.

معاملات

در بخش معاملات شما قابلیت تبدیل توکن‌ها به یکدیگر را دارید. بر اساس ارزش هر توکن شما مقادیر موردنیاز خود را در کادرهای مرتبط وارد می‌کنید و عملیات تبدیل انجام می‌دهید. به خاطر بیاورید که در مبحث دفتر‌کل توزیع‌شده هدف غیر متمرکز شدن اطلاعات و پردازش آن‌ها است، به همین دلیل است که تبدیل توکن‌ها به یکدیگر از طریق پردازش در شبکه میزبانان با اطمینان و عدم نیاز به یک نهاد متمرکز انجام می‌شود. نکته قابل اشاره در بخش تبدیل توکن این است که هرگونه معامله در شبکه ققنوس به واسطه سفارش‌گذاری و میان کاربران شبکه انجام شده و میزبانان هیچ‌گونه تبدیلی را انجام نمی‌دهند.

هم‌چین برای پیشنهاد مقدار تبدیلی هر توکن و راحتی کار، می‌توانید در زبانه دفترچه سفارش‌ها مقادیر خریداری‌شده توسط کاربران را دیده و حتی مشابه آن‌ها اقدام به تبدیل توکن‌ها کنید.

روند‌ها

در بخش روندها شما شاخص‌های پایه بازار را مشاهده کرده و در زیر آن نرخ هرکدام از توکن‌ها را با میزان کاهش یا افزایش ارزش آن‌ها شاهد هستید.

در زبانه «روند ارزش سبد» نیز ارزش سبد دارایی شما که شامل توکن‌ها است نمایش داده می‌شود.

هویت

این قسمت برای تکمیل اطلاعات شخصی و هویتی شما بوده و همان‌گونه که پیش‌تر اشاره کردیم بهتر است قبل از انجام هرگونه عملیات در نرم‌افزار ابتدا این قسمت را تکمیل کنید.

همچنین در این بخش قابلیت تغییر نام کاربری خود را دارید که این نام برای ایجاد آدرس کیف توکن ققنوس شما استفاده می‌شود. این نام به‌صورت پیش‌فرض شماره موبایل شماست.

بخش بیشتر

این بخش فهرستی از سایر امکانات برنامه بوده که شامل مواردی مانند لیست‌های خرید و بازخرید، اخبار و اعلان‌ها، بخشش خرده توکن، نمایش تنظیمات حساب و دفترچه آدرس‌های ثبت‌شده است.

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *