مدیرعامل شرکت ققنوس عنوان کرد؛

 ماموریت ققنوس کاربردی‌سازی فناوری دفترکل توزیع‌شده در ایران است

دکتر فاطمی مدیرعامل ققنوس

مدیرعامل شرکت یکتا ققنوس پارس گفت: با توجه به توصیه بانک مرکزی مبنی بر فعالیت شرکت ققنوس در زمینه اثربخشی و کاربردی سازی‌ فناوری دفترکل توزیع‌شده همراه با توکنیزه کردن دارایی‌ها، مأموریت شرکت کاربردی‌سازی فناوری دفترکل توزیع‌شده در ایران است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ققنوس، دکتر ولی‌الله فاطمی با اشاره به حرکت ققنوس به‌سوی کاربردی‌سازی فناوری دفترکل توزیع‌شده در ایران گفت: بانک مرکزی به مجموعه ققنوس توصیه کرده تا صرفاً به توکنیزه کردن دارایی‌ها توجه نکند و در زمینه اثربخشی و کاربردی‌سازی فناوری دفترکل توزیع‌شده نیز فعالیت داشته باشد؛ با توجه به این‌که فلسفه ققنوس با محوریت توسعه DLT و بلاک‌چین است، پروژه‌هایی تازه به‌غیراز توکنیزه کردن دارایی تعریف و در دستور کار قرارگرفت و مأموریت شرکت «کاربردی‌‎سازی فناوری دفترکل توزیع‌شده در ایران» تعیین شد.

به‌کارگیری فناوری دفترکل توزیع‌شده در حوزه مدیریت شهری و تعاون

او با اشاره به اهمیت کاربردی‌سازی فناوری دفترکل توزیع‌شده در بخش مدیریت شهری و تعاون ادامه داد: مهم‌ترین رویکرد ققنوس استفاده از ظرفیت فناوری‌های نوین است و ازآنجا‌که در حوزه مدیریت شهری مشکلات متعددی وجود دارد، می‌توان از ظرفیت قدرتمند فناوری دفترکل توزیع‌شده‌ برای مدیریت شهری استفاده کرد تا به حاکمیت در زمینه رفع آسیب‌های شهری و اجتماعی کمک شود که اثربخشی بسیار زیادی خواهد داشت. همچنین در بخش تعاون نیز می‌توان از این فناوری استفاده کرد تا تحولی در وضعیت تعاونی‌ها برای ایجاد شفافیت و کارکرد بهتر شاهد باشیم.

ققنوس مرحله توکنیزه کردن دارایی را با موفقیت پشت سر گذاشت

مدیرعامل شرکت یکتا ققنوس با بیان این‌که توکنیزه‌کردن دارایی‌ها در ققنوس به‌صورت موفق در این پلتفرم انجام شده و این پروژه از حالت تحقیقانی به اجرایی تغییر پیداکرده است، گفت: ققنوس مرحله توکنیزه کردن دارایی را با موفقیت پشت سر گذاشته است و ما به دنبال انجام پروژه‏های کاربردی سازی DLT در حوزه مدیریت شهری و بنگاه‌های مالی هستیم.

دکتر فاطمی مدیرعامل ققنوس

ققنوس به دنبال تحقق شورای شهر هوشمند

دکتر فاطمی خاطرنشان کرد: امسال قصد داریم تا یک شهر از ایران را به شورای شهر هوشمند مجهز کنیم و به تصمیم‌سازی با استفاده از DLT به‌عنوان فناوری تحول‌آفرین و زمینه‌ساز شفافیت نگاه کنیم تا از کاربردهای فناوری دفترکل توزیع‌شده در حوزه‌های مدیریتی استفاده کنیم.

دکتر فاطمی تأکید کرد: در گام اول و در ققنوس، ایجاد زیرساخت، کیف توکن و فرهنگ‌سازی را در دستور کار داشتیم که انجام شد و فرهنگ‌سازی لازم را ایجاد کردیم؛ البته باید به این فعالیت‌ها حجم داد تا توسعه یابد که از سوی ققنوس و سایر میزبانان در دستور کار قرارگرفته است.

توکن املاک در برنامه ققنوس

مدیرعامل شرکت ققنوس با اشاره به برنامه‌ریزی و اقدامات جدی ققنوس در حوزه توکن املاک خاطرنشان کرد: معاملات مسکن با ابزارهای موجود در بازار بورس بسیار سخت و یکپارچه و سهامی کردن آن بسیار دشوار است و همین موضوع نیز باعث شده تا در نمونه‌های موفق جهانی شاهد آن باشیم که مسکن به‌صورت توکن به فروش می‌رسد. بر همین اساس نیز انتشار توکن املاک و فروش املاک مازاد شبکه بانکی از ابتدا در دستور کار ققنوس بوده است و در نظر داریم آن را با توکنیزه‌کردن اجرایی کنیم.

او افزود: در حوزه توکن ملک، توکنیزه کردن یک ملک خصوصی را در دست اجرا داریم تا نشان دهیم که سیستم عرضه توکن ملک مشکلی ندارد و ازنظر ما ملک با طلا و الماس و غیره هیچ تفاوتی ندارد و صرفاً یک دارایی است که به تعدادی توکن تقسیم و عرضه می‌شود. از سویی دیگر ما دو میزبان شبکه ققنوس، بانک ملت با پروژه منفعت و بانک آینده در یک پروژه املاک را داریم که اقداماتی را در دستور کار دارند. همچنین در قالب پروژه بورس املاک در حال مذاکره هستیم که امیدواریم بتوانیم تاثیرات و فرصت‌های فناوری را به حاکمیت نشان دهیم.

دکتر فاطمی با اشاره به قابلیت ققنوس به‌عنوان سامانه‌ای برای مدیریت سرمایه‌گذاری گفت: ققنوس ابزاری است که در تمام‌روزها و ساعت‌های شبانه‌روز با استفاده از آن می‌توانید در هر زمان که اراده کنید، یک تصمیم درباره دارایی خود بگیرید. ما می‌توانیم سکه، طلا و الماس را به‌صورت فیزیکی در خانه داشته باشیم و آن را هدیه بدهیم یا اینکه معادل آن دارایی را به‌صورت دیجیتالی داشته باشیم و هر موقع قصد داشته باشیم آن را ارسال کنیم. سکه طلا همیشه در دسترس نیست و در گاوصندوق یا محل امنی نگهداری می‌شود؛ اما توکن سکه بر روی تلفن همراه موجودیت پیدا می‌کند و در هرلحظه قابلیت انتقال و فروش را دارد.

مدیرعامل شرکت ققنوس در خصوص توکن‌های دارای پشتوانه گفت: دارایی دارای پشتوانه یک دارایی مطمئن و بدون شبهه است و افراد مقید به مذهب بیشتر به دنبال چنین ابزارهایی هستند که این ابزار در ققنوس برای آن‌ها فراهم شده است.

او در پایان ققنوس را ابزاری برای توسعه فناوری دفترکل توزیع‌شده در ایران عنوان کرد و اظهار داشت: استفاده از شبکه ققنوس، کمکی برای توسعه فناوری‌های جدید در کشور و روی آوردن به DLT یک مسئولیت اجتماعی و تنها راه برون‌رفت حاکمیت ما از شرایط فعلی و تحریم در زمینه تجارت و پرداخت بین‌الملل است.

لازم به ذکر است، کاربرانی که کیف توکن ققنوس را با نام معرف دکتر ولی‌الله فاطمی با عنوان “FATEMI نصب و فعال کنند، ۱۰ توکن پیمان هدیه خواهند گرفت.

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *