برگزاری انتخابات بلاک‌چینی نظام مهندسی ساختمان کشور

انتخابات نظام مهندسی ساختمان در ۲۹ استان با تاکید وزارت راه، مسکن و شهرسازی به‌منظور برگزاری الکترونیک، شفاف و امن در دوران شیوع ویروس کرونا بر بستر پلتفرم انتخابات بلاک‌‎چینی ققنوس با نام آرامش برگزار شد. انتخابات نظام مهندسی و نظام کاردانی ساختمان، بزرگ‌ترین انتخابات بلاک‌چینی به شمار می‌رود که با موفقیت به‌پایان رسید.

وزارت راه، مسکن و شهرسازی در راستای برگزاری امن و شفاف انتخابات نظام مهندسی و نظام کاردانی ساختمان با توجه به ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دوران شیوع ویروس کرونا در نظر گرفت تا با استفاده از ظرفیت سامانه‌های الکترونیک نسبت به برگزاری انتخابات اقدام کند. در همین راستا این وزارتخانه شرکت ققنوس با محصول آرامش (پلتفرم انتخابات بلاک‌چینی مبتنی بر شبکه ققنوس) را به‌عنوان مجری انتخابات نظام کاردانی ساختمان و نظام مهندسی ساختمان در میان ۳۰ شرکت واجد شرایط به‌دلیل برخوداری از استانداردهای فنی، امنیتی و سامانه تمام الکترونیک مبتنی بر فناوری زنجیره‌بلوک انتخاب کرد.

شرکت ققنوس توانست پس از موفقیت در برگزاری انتخابات نظام کاردانی، با برگزاری موفق انتخابات نظام مهندسی در ۲۹ استان کشور تجربه بزرگی از برگزاری بزرگ‌ترین انتخابات بلاک‌چینی ایران به دست آورد.

در نهمین دوره انتخابات نظام مهندسی و کاردانی ساختمان، بیش از ۶۰۰ هزار رأی دهنده واجد ثبت رأی حضور داشتند که با توجه به برگزاری الکترونیک، میزان مشارکت بیش از سه برابری را نسبت به دوره هشتم انتخابات رقم زدند.

بزرگ‌ترین انتخابات بلاک‌چینی کشور

همکاری و تعامل وزارت راه، مسکن و شهرسازی، سازمان نظام مهندسی و شرکت ققنوس منجر به دستاورد ارزشمند برگزاری بزرگ‌ترین انتخابات مبتنی بر فناوری بلاک‌چین در کشور شد که گامی بزرگ در راستای تحول دیجیتال، شفافیت و حرکت به‌سوی ایران هوشمند است.

از مهمترین دستاوردهای برگزاری نهمین دوره انتخابات نظام مهندسی و کاردانی ساختمان کشور بر بستر پلتفرم انتخابات بلاک‌چینی ققنوس با نام آرامش باید به نکات ذیل اشاره داشت:

  • تحقق بزرگ‌ترین انتخابات بلاک‌چینی ایران
  • برگزاری تمام الکترونیک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دوران کرونا
  • امنیت و شفافیت در روند ثبت رأی
  • کاهش چند برابری هزینه برگزاری انتخابات
  • افزایش ۳ الی ۴ برابری مشارکت مهندسان در نهمین دوره نسبت به هشتمین دوره انتخابات نظام مهندسی
  • اعلام نتایج در کمتر از یک ساعت پس از پایان انتخابات

سامانه انتخابات آرامش ققنوس؛ تجربه برگزاری انتخابات امن و شفاف بر بستر فناوری بلاک‌چین

انتخابات به عنوان فرآیند تصمیم‌گیری رسمی واژه‌ای نام آشنا از دوران باستان تا به امروز به شمار ‌می‌رود که شیوه آن در طول زمان دستخوش تغییرات بزرگی شده و امروزه بخش جدای ناپذیری از دنیای مدرن دموکراسی برای مدیریت کشور و سازمان‌ها است، اما آزاد و عادلانه نبودن انتخابات و تقلب‌های انتخاباتی می‌تواند نتایج آراء را تحت تاثیر قرار دهد و همین موضوع سرنوشت انتخابات را به کلی دستخوش تغییر می‌کند که بی‌اعتمادی و فساد در یک سیستم انتخاباتی و مدیریت را به دنبال دارد.

شرکت یکتا ققنوس پارس، یکی از میزبانان شبکه ققنوس، با ماموریت توسعه کاربردهای فناوری دفترکل توزیع‌شده و ارائه خدمات جدید بر بستر شبکه ققنوس به‌عنوان اولین و بزرگ‌ترین زیرساخت دفترکل توزیع‌شده (DLT) در ایران، اقدام به طراحی و توسعه سامانه انتخابات بلاک‌چینی امن بر بستر دفترکل توزیع‌شده ققنوس کرده است.

با سامانه انتخابات بلاک‌چینی ققنوس، صندوق‌های ثبت رأی به‌صندوق‌های شیشه‌ای تبدیل شده و می‌توان به‌صورت امن، شفاف و اینترنتی در هر نقطه‌ای فرآیند برگزاری انتخابات و ثبت رأی را انجام داد. سامانه رأی‌گیری بلاک‌چینی ققنوس در بیش از ۱۰۰ انتخابات احزاب، سازمان‌ها، ارگان‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی مورد استفاده قرار گرفته که رضایت کامل  پیمانکاران را به‌دنبال داشته است.

برگزاری انتخابات

در صورتی که قصد دارید تا بر بستر پلتفرم انتخابات بلاک‌چینی ققنوس (آرامش) انتخابات خود را امن، شفاف و الکترونیک برگزار کنید تا هزینه‌های برگزاری انتخابات را کاهش و میزان اعتماد را افزایش دهید، شرکت ققنوس آماده همکاری با شما است.

شماره تماس: ۰۲۱۹۱۰۷۴۴۱۷ داخلی یک

پست الکترونیک: PMO@KUKNOS.IR

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *