ضمیمه شماره هشتم ماهنامه ققنوس با موضوع توکن‌سازی

ضمیمه ترجمه شده توکن‌ سازی دارایی دیجیتال موسسه ارنست یانگ توسط ققنوس

هشتمین شماره نشریه ققنوس

هشتمین نشریه ققنوس با تمرکز بر موضوع توکن‌سازی، بررسی دارایی‌های دیجیتال و توکن‌های بی‌تا (NFT) همراه با ترجمه نشریه توکن‌سازی دارایی‌ها از موسسه ارنست و یانگ به‌عنوان ضمیمه منتشر شد.

در هشتمین نسخه نشریه ققنوس، به ابعاد مختلف توکن‌سازی به‌عنوان نسل جدید دارایی پرداخته شده که کمتر در ایران به آن توجه شده است. برخی از موضوعاتی که در این شماره مورد بررسی قرار گرفته‌اند، عبارت است از:

  • مبانی توکن‌سازی دارایی‌ها
  • استانداردهای توکن‌سازی
  • توکن‌سازی و توسعه پایدار
  • نظام‌های حقوقی توکن‌سازی
  • حسابداری دارایی‌های دیجیتال
  • توکن‌های بی‌تا(NFTs)
  • نحوه نگارش سپیدنامه

در هشتمین نشریه ققنوس، با ناشران توکن‌های دایادایموند با پشتوانه الماس و توکن آتروگلد با پشتوانه شمش طلای ۲۴ عیار به‌عنوان توکن‌های سرمایه‌گذاری شبکه ققنوس گفتگو انجام شده است. همچنین، مدیران شرکت لنداپ درباره وثیقه گذاری توکن پیمان (توکن پایه شبکه ققنوس) و دریافت تسهیلات به‌عنوان یکی از خدمات جدید اطلاعاتی را ارائه کرده‌اند.

در این شماره از نشریه ققنوس، محمد جواد صمدی‌راد، قائم مقام مدیرعامل ققنوس در یادداشتی به‌عنوان “همه توکن‌ها ابزار پرداخت نیستند” به بررسی مزایای توکن‌سازی دارایی‌ها در کشور و موانع ایجاد شده در مسیر توکن‌سازی از سوی رگولاتور برای اکوسیستم فناوری بلاک‌چین پرداخته است.

دریافت هشتمین شماره نشریه ققنوس

ضمیمه توکن‌سازی دارایی‌ها

در نخستین نشریه از مجموعه نشریات ارنست و یانگ که با عنوان توکن‌سازی دارایی‌ها منتشر شده، از کشور سوئیس به عنوان مهمترین قلمرو برای توسعه اقتصاد توکن نام برده شده است. در این نشریه پس از توضیح درباره اهمیت سوئیس به عنوان قطب شرکت‌های بلاک‌چینی، به مزایای توکن‌سازی و انواع توکن پرداخته شده است. ارز دیجیتال بانک مرکزی و توکن‌های بی‌تا (NFT)، از دیگر مباحث موجود در این نشریه علمی موسسه ارنست یانگ به‌شمار می‌رود که توسط آکادمی ققنوس ترجمه و تهیه شده است.

 استانداردهای توکن‌سازی اتریوم به‌عنوان فراگیرترین استانداردهای توکن‌سازی، انواع عرضه‌های توکن و مشروحی از کاربردهای اقتصاد توکن از جمله سایر مباحث موجود در نشریه ارنست و یانگ است. مطالعه هشتمین نشریه ققنوس همراه با این ضمیمه از ارنست و یانگ را به شما برای آشنایی بیشتر با توکن‌سازی پیشنهاد می‌کنیم.

نشریه ققنوس به عنوان یکی از محصولات مجموعه آکادمی ققنوس، بازوی آموزشی این مجموعه تلاش دارد تا مخاطبین را با شبکه ققنوس، مفاهیم و کاربردهای دفترکل توزیع شده و مهم‌ترین اخبار فناوری DLT آشنا کند. در هر شماره از این نشریه ققنوس بر یک موضوع خاص تمرکز شده، برای اطلاعات بیشتر و دریافت تمامی نشریه‌ها صفحه نشریه ققنوس را مشاهده کنید.

دریافت ضمیمه هشتمین شماره نشریه ققنوس

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *