سکوی تامین مالی جمعی
سکوی تامین مالی جمعی
سکوی تامین مالی جمعی

سکوی تامین مالی جمعی

شرکت ققنوس به‌عنوان یکی از شرکت‌های پیش‌گام در زمینه توسعه فناوری‌های نوین بر بستر دفتر کل توزیع‌شده توانسته است با راه‌اندازی سکوی تأمین مالی جمعی خود مطابق با ضوابط و الزامات ذکرشده در دستورالعمل تأمین مالی جمعی فرابورس، بستری امن و شفاف برای تأمین مالی کسب‌وکارهای نوپا پدید آورد. سکوی تأمین مالی جمعی ققنوس با شناسایی دقیق نیاز ذی‌نفعان اکوسیستم نوآوری کشور و بررسی راهکارهای جهانی، توانسته است طرحی نو ارائه دهد که هم‌زمان با کاهش ریسک سرمایه‌گذاران خرد، جذابیت سکو را برای متقاضیان و کارآفرینان افزایش دهد. این طرح که با مطالعه دقیق سازوکار سکوهای تأمین مالی جمعی مطرح جهان و بهره‌گیری از دانش نخبگان بازار سرمایه تهیه‌شده، نه‌تنها سرمایه‌گذاران را به مشارکت هرچه بیشتر ترغیب می‌نماید، بلکه با افزایش شفافیت و پاسخگویی متقاضی تأمین مالی، خاطرآسوده برای وی به ارمغان بیاورد.

طرح‌های در حال جذب

طرح PCR

در دوران همه‌گیری کرونا اکثر ما حداقل یک بار تست PCR داده‌ایم؛ اما این تست فقط برای تشخیص کرونا نیست! در واقع از تست PCR برای تشخیص خیلی از ویروس‌ها استفاده می‌شود و این یعنی ما حتی پس از اتمام همه‌گیری کرونا باز هم به این تست احتیاج خواهیم داشت و تجهیز کردن آزمایشگاه‌ به دستگاه‌های تشخیص آن بسیار حائز اهمیت است. طرح PCR سکوی تامین مالی ققنوس برای خرید دو دستگاه تست PCR و تجهیز آزمایشگاه‌ راه‌اندازی شده و در طول ۱۲ ماه ۳۸٪ به دارندگان توکن این طرح سود خواهد رساند.

طرح‌های به اتمام رسیده

بولوکا

ساخت سریع مسکن با فناوری سریع ساخت بولوکا هر توکن CFBOLOUKA معادل یک واحد گواهی شراکت در تامین مالی طرح ساخت مسکن با فناوری بولوکا است. این طرح شامل ساخت یک خانه ویلایی با فناوری نوین بولوکا است. پیش‌بینی می‌شود دارندگان این توکن در پایان طرح که ۶ ماه به طول می‌انجامد، علاوه بر اصل میزان سرمایه،۲۳%سود مشارکت در طرح دریافت می‌کنند

فیجیتال

فیجیتال یک محصول آموزشی-سرگرمی است که کودکان بوسیله آن و به همراه یک گوشی موبایل می‌توانند هم بازی کنند و هم آموزش ببینند. این محصول از یک استند، تعدادی قطعات اشکال، اعداد و الفبا و یک نرم‌افزار موبایل تشکیل شده است. گوشی موبایل بر روی استند قرار می‌گیرد و با وجود آینه‌ای که در استند تعبیه شده است، دوربین موبایل می‌تواند زمین را ببیند. کودک قطعات بازی را بر روی زمین قرار می‌دهد و گوشی بوسیله هوش مصنوعی قطعات را تشخیص می دهد و بازی‌های مختلف را انجام می‌دهد

متقاضی تامین مالی جمعی

صاحبان ایده خلاقانه می‌توانند با استفاده از سکوی ققنوس نسبت به تأمین سرمایه اولیه طرح خود اقدام کنند.

? راهنمای متقاضی تامین مالی جمعی

سرمایه‌گذاران نهادی

شرکت‌های سرمایه‌گذاری حقوقی می‌توانند به دلیل سازوکار شفاف ققنوس بر روی بهترین ایده‌های با خیال راحت سرمایه‌گذاری کنند.

? راهنمای سرمایه‌گذاران نهادی

مشارکت کنندگان و سرمایه گذاری روی ایده های استارتاپی

افراد علاقه‌مند به مشارکت بر روی استارت‌آپ‌ها می‌توانند با استفاده از سکوی ققنوس بر روی ایده‌های خلاقانه و آینده‌دار مشارکت کنند.

? راهنمای مشارکت و سرمایه‌گذاری

ضامن طرح

ققنوس تنها سکوی تأمین مالی جمعی در ایران است که توانسته امکان بازخرید و پوشش جذب برای طرح‌ها را به کمک انعقاد تفاهم‌نامه با شرکای راهبردی خود فراهم نماید.

? راهنمای ضامن طرح

سرمایه‌گذاری روی استارتاپ‌ها

در سکوی تامین مالی جمعی ققنوس گواهی شراکت طرح‌های متقاضیان تأمین مالی جمعی در قالب توکن بر بستر شبکه ققنوس در اختیار تأمین‌کنندگان قرار می‌گیرد و ایشان می‌توانند علاوه بر استفاده از مزایای سهام‌داری از این توکن برای بهره‌مندی از محصولات/خدمات طرح و یا سایر اقلام ارائه شده توسط متقاضی استفاده نمایند. مجموعه ویژگی‌های سکوی تأمین مالی جمعی ققنوس، استفاده از اپلیکیشن موبایل و همچنین وجود ۴۵ هزار کاربر فعال، اطلاع‌رسانی سریع، بهبود عملکرد و تازگی در نحوه ارائه امکانات، ایجاد اعتماد از طریق شفافیت که حاصل فناوری دفتر توزیع شده می‌باشد و در نهایت برند ققنوس همگی از مزیت‌های منحصربه‌فرد این سکو می‌باشند.

سکوی تامین مالی جمعی

جذب سرمایه برای استارتاپ

چنانچه صاحب استارتاپ یا کسب و کاری هستید یا ایده ای برای آن در ذهن دارید و نیاز به جذب سرمایه دارید، میتوانید از ویژگیهای منحصر به فرد سکوی ققنوس استفاده کنید.

در سکوی تامین مالی ققنوس، استارتاپ یا متقاضی تأمین مالی به سکو مراجعه کرده و سرمایه‌گذار خطرپذیر تعهد پذیره‌نویسی آن را با قیمت پیشنهادی خود می‌پذیرد. سپس تأمین مالی از طریق سکو انجام‌شده و در صورت تأمین نشدن کل مبلغ موردنظر متقاضی توسط سرمایه‌گذاران خرد، الباقی آن توسط سرمایه‌گذار خطرپذیر تأمین می‌گردد. بعلاوه در طول مدت سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذار خطرپذیر متعهد است در صورت تمایل سرمایه‌گذاران خرد به فروش گواهی‌های مشارکت خود، این اوراق را از ایشان بازخرید نماید.

بدین ترتیب سرمایه‌گذار خطرپذیر علاوه بر منابع تحت مدیریت خود، از منابع سرمایه‌گذاران خرد نیز استفاده کرده و می‌تواند ضمن کاهش ریسک‌های خود، از منابع مالی خود به‌عنوان اهرم استفاده نماید. همچنین سرمایه‌گذاران خرد، با توجه به ضمانت نقدشوندگی ارائه‌شده از سوی سرمایه‌گذار خطرپذیر، رغبت بیشتری به ورود به تأمین مالی خواهند داشت.

ویژگی‌های سکوی تامین مالی جمعی ققنوس

تامین مالی کسب و کارها تا سقف ۱۰میلیارد تومان

هدایت سرمایه های خرد شهروندان به بازاری امن و سودآور

تامین مالی کسب و کارهای نوپا و توسعه اشتغالزایی

حضور یک سرمایه گذار هوشمند جهت بهبود عملکرد

دسترسی به بیش از ۴۵٫۰۰۰کاربر در شبکه ققنوس

تبدیل مشارکت کننده در طرح به نخستین مشتریان وفادار