اگر قصد خریدوفروش پیمان دارید، پیش از انجام هر کار می‌بایست با استفاده از کیف توکن ققنوس، کلیدهای عمومی و خصوصی خود را ایجاد کرده و حساب خود را فعال نمایید. فراموش نکنید که حتماً بلافاصله پس از فعال‌سازی کیف توکن، از کلیدهای خود نسخه پشتیبان تهیه نمایید و آن را در جایی امن یادداشت کنید.

شما هنگامی‌که کیف خود را فعال می‌کنید درواقع اولین پیمان خود را نیز خریداری می‌کنید. برای فعال‌سازی کیف توکن ققنوس می‌بایست حداقل یک و نیم پیمان داخل کیف شما وجود داشته باشد. بدیهی است که اگر قصد انجام تراکنش دارید، باید کیف خود را کمی بیشتر شارژ کنید تا امکان نقل‌وانتقال و پرداخت کارمزد تراکنش را داشته باشید. بخشی از یک پیمان اولیه به‌عنوان حداقل موجودی افتتاح حساب است و بخشی دیگر برای ایجاد خط اعتماد با شرکت ققنوس در حساب رزرو می‌شود.

شما به‌سادگی و با شفافیت می‌توانید مبلغی که به ازای هر پیمان پرداخت می‌کنید را محاسبه نمایید. این مبلغ معادل نرخ 30 سوت (میلی‌گرم) طلای 24 عیار به قیمت بازار تهران به‌اضافه 5% کارمزد فروش شرکت ققنوس است. این مبلغ هنگام ثبت درخواست خرید در کیف توکن، از طریق کارت‌های بانکی قابل پرداخت است.

برای بازپس‌دهی پیمان نیز می‌توانید آن را در کیف توکن ققنوس تبدیل به ریال کنید. این مبلغ مطابق با سیکل‌های تسویه بانک مرکزی به‌حساب معرفی‌شده‌ی شما واریز خواهد شد.